Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

Öğretmen Yer Değiştirmeleri | 2008 Yılı Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirmeleri Başlıyor


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 14.01.2008 tarihinde Hale tarafından, Öğretmenler ve Adayları İçin Özel Bölüm bölümünde paylaşılmıştır ve 5209 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


2008 yılı özür durumuna bağlı yer değiştirmeler başlıyor


Milli Eğitim Bakanlığı “2008 Yılı Öğretmen Yer Değiştirme Kılavuzu’nu yayımladı. Başvuruda bulunmak isteyen eğitimcilerin, öğretmenlikte ve Devlet memurluğunda adaylığı kaldırılmış olmak kaydı ile eşine ait 360 günlük (SSK) ya da 12 aylık (Bağ-Kur) sigorta süresini;

– Yarıyıl tatilinin son günü olan 8 Şubat 2008,
– Yaz tatilinin son günü olan 31 Ağustos 2008 tarihine kadar tamamlayacak olmaları gerekmektedir.

KİMLER BAŞVURU YAPAMAYACAK?


1- Özür durumuna bağlı olarak yer değiştiren öğretmen aynı yer değiştirme döneminde tekrar yer değiştirme isteğinde bulunamayacaktır.

2- Kendisi ya da eşi yurt dışında bulunan öğretmenler, eş özrüne bağlı yer değiştirme isteğinde bulunamayacaktır.

3- Zorunlu hizmet bölgesi kapsamındaki illerde kadrolu öğretmen olarak görev yapan ve zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlamayan öğretmenler, eş durumuna bağlı özür durumundan Birinci Hizmet Bölgesinde çalışan zorunlu hizmete tabi kadrolu veya sözleşmeli öğretmen eşinin yanına yer değiştirme isteğinde bulunamayacaktır.

4- Anadolu Lisesi türü eğitim kurumlarına 2007 yılında sınav sonucu ve ilgili yönetmeliğin 16’ncı maddesine göre ataması yapılanlar ile her ikisi de öğretmen olan eşlerden; iller arası yer değiştirme şartlarını taşıdığı hâlde 2007 yılı atama döneminde yer değiştirme isteğinde bulunmayan veya aynı ili tercih etmeyen eşler, 2007-2008 eğitim-öğretim yılı ders kesim tarihine kadar, özür durumuna bağlı yer değiştirme isteğinde bulunamayacaklardır.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER DE NAKİL OLABİLECEK

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında atanan ve göreve başlama tarihi itibarıyla bir yıllık çalışma süresini tamamlayan sözleşmeli öğretmenler de sağlık ve eş durumu özrüne bağlı olarak yaz tatili döneminde özürlerinin bulunduğu ilde, boş pozisyon bulunması hâlinde il millî eğitim müdürlüğünün belirlediği ihtiyaç bulunan alanlarda, elektronik ortamda eğitim kurumunu tercih edebileceklerdir.

Tercih edenlerin özürlerinin bulunduğu ildeki eğitim kurumlarına görevlendirilme işlemleri, hizmet süresi üstünlüğü, bu sürenin eşit olması hâlinde ise KPSSP10 puan üstünlüğü esasına göre yapılacaktır.


NAKİL BAŞVURU TARİHLERİ

Kadrolu öğretmenlerin yarı yıl tatili yer değişikliği işlemleri 10- 21 Ocak 2008 tarihleri arasında, 4/B’li öğretmenlerin iller arası özür durumu yer değiştirmeleri ise 22-28 Ağustos 2008 tarihleri arasında yapılacaktır.

Başvuru Kılavuzu pdf dosyası

(Visited 2 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 14.01.2008 tarihinde Hale tarafından, Öğretmenler ve Adayları İçin Özel Bölüm bölümünde paylaşılmıştır ve 5209 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 0 adet mesaj daha bulunmaktadır.

Öğretmen Yer Değiştirmeleri | 2008 Yılı Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirmeleri Başlıyor orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleÖğretmen Atamaları | Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Sözleşmeli Ve Kadrolu Toplam 18 Bin 18 Öğretmen Atadı Sonraki Makale[Matematik] Olasılık Teorisi - Temel Kavramlar

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz