Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

[İlk Yardım] Diş Ağrısında Yapılması Gereken Tıbbi Yardım Ve Müdahaleler


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 24.11.2007 tarihinde Aydan tarafından, İlk Yardım Kursu | Temel Uygulamalar bölümünde paylaşılmıştır ve 4185 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Diş üzerindeki mine tabakasının aşırı sıcak ve soğuk içecekler veya aşınma sonucunda çatlaması sonucunda çatlaklardan giren veya dişin çevresini saran dokuların arasına yerleşen mikroorganizmalar diş dokularında çoğalarak diş çürüklerine yol açarlar. Diş köklerindeki kanallardan sinirlere kadar uzanan iltihaplı bölgede şişme, kızarma ve ağrı meydana gelir.

Diş ağrısından korunmanın en güvenli yolu dişlerin yemeklerden sonra düzenli olarak en az 2 dakika fırçalanmasıdır. Kaliteli bir diş fırçası yukarıdan aşağıya doğru fazla bastırmadan diş etlerini de fırçalayacak şekilde sürtülmelidir. Dişlerin ön yüzlerinden başka üstleri ve arka yüzleri de fırçalanmalıdır. Kabuklu kuruyemişleri dişlerle kırmamak ve çürük dişlerin onarımını ihmal etmemek gerekir. Altı ayda bir defa diş hekimine giderek dişleri kontrolden geçirmelidir.


(Visited 1 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 24.11.2007 tarihinde Aydan tarafından, İlk Yardım Kursu | Temel Uygulamalar bölümünde paylaşılmıştır ve 4185 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 0 adet mesaj daha bulunmaktadır.

[İlk Yardım] Diş Ağrısında Yapılması Gereken Tıbbi Yardım Ve Müdahaleler orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki Makale[Ahlak-ı Nebi] Peygamberimiz Hz. Muhammed'in Gözütokluğu İle İlgili Hadisler Sonraki Makale[Biyoloji] Canlılarda Besin Zinciri Ve Enerji Piramidi | Besin Zinciri - Beslenme Ağı - Beslenme Basamakları - Çeşitli Beslenme Ağları - Enerj..

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz