Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

Atatürk İstihbarat Şubesi’nin Yanıldığını Biliyordu | Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı Sırasındaki Kehanetleri


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 05.11.2008 tarihinde Hale tarafından, Atatürk'ün Geleceğe İlişkin Kehanetleri bölümünde paylaşılmıştır ve 369 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Atatürk İstihbarat Şubesi’nin Yanıldığını Biliyordu

Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı Sırasındaki Kehanetleri


Sakarya Savaşı’nın en kritik anları… Türk Ordusu çekliyor… Mustafa Kemal: “ Hattı müdafa yok, sathı müdafa vardır” diye emir veriyor. Yunan Ordusu adım adım Ankara’ya doğru ilerliyor… Devlet merkezi taşınmak üzere…

İşte tam bu sırada, Türk Genel Karargahı’nın İstihbarat Şubesi; sol cenaha doğru ilerleyen Yunan kuvvetlerini durdurabilmek için elde askeri kıtalar bulunmadığını ve her şeyin kaybedilmiş olduğuna dair rapor vermişti. Ancak Mustafa Kemal kesinlikle aynı düşüncede değildi. Yine de İstihbarat Şubesi’nin bildirdiği durumu bizzat tetkik için; son bir hafta zarfında Yunan harekatını gösteren bütün raporları gözden geçirdi. Daha sonra İsmet Paşa’ya dönerek sükunetle şöyle dedi:

– “ İstihbarat Şubesi yanılıyor. Düşmanı mağlup ettik…”


Herkes şaşırıyor. İnanmıyorlar. Aradan bir müddet geçiyor. Gelen haberler düşmanın mağlup edilmeye başlandığını, zaferin kazanılmak üzere olduğunu bildirmeye başlar.

İnanılacak gibi değil ama İstihbarat Şubesi ve herkes savaşın kaybedildiğini söylerken, O “ Üstün Sezme Güzü” ile savaşın kazanıldığını büyük bir kararlılıkla ileri sürüyordu. Resmi raporla değil, O, içindeki sese kulak vermiş ve bir kez daha haklı çıkmıştı….

Atatürk’ün Kehanetleri Kitabı
Ali Bektan

(Visited 7 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 05.11.2008 tarihinde Hale tarafından, Atatürk'ün Geleceğe İlişkin Kehanetleri bölümünde paylaşılmıştır ve 369 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 1 adet mesaj daha bulunmaktadır.

Atatürk İstihbarat Şubesi’nin Yanıldığını Biliyordu | Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı Sırasındaki Kehanetleri orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleAntika Saat | Sedef İşlemeli Saat Sonraki Makaleİslam Ve Bireysel Dindarlık | Prof.Dr. Şahin Filiz

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz