Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

R. V. C Bodley | Allah’ın Resulü Hazreti Muhammed (S. A. V)


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 25.01.2008 tarihinde chetink tarafından, Kütüphane | Okunması Gereken Kitaplar ve Kitap Özetleri bölümünde paylaşılmıştır ve 1374 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Allah’ın Resulü Hazreti Muhammed (S. A. V)


R. V. C Bodley

Hazreti Muhammed’in (Sav) hayatını ve yaptıklarını bilmeden, o devirin içerisinde anlamaya kalkmadan İslamiyet’i de tam olarak anlayamayız. Hazreti Muhammed’in (Sav) hayatı ve örnek yaşayışı, bize İsamiyet’in yüceliğini gösterir niteliktedir.

Hazreti Muhammed (Sav), insanlığın saplantılar içinde oldukları ve yollarını şaşırdıkları bir dönemde gerçek yolu göstermek için doğmuş ve insanlık tarihinde büyük bir devir yaratmıştır. Hazreti Muhammed’in (Sav) hayatı diğer dinlerin kurucuları Musa, İsa gibi karanlık değildir. Hazreti Peygamberin hayatı gün gibi aşikardır. Ayrıca yaptıkları ve ortaya koymuş olduğu kurallar sonucunda Rönesans çağının başlamasına neden olmuştur.


Bir İngiliz tarafından İslamiyet’i batıya ve Hıristiyanlara tanıtmak için yazılmış olan bu kitap eşiz ve önyargısız bir kitaptır.

Yazar Hıristiyan olmasına rağmen, Hazreti Muhammed’in (Sav) hayatını araştırırken objektif olarak davranması bu eserin değerini daha da arttırmaktadır.

Kur’an’ı ve İslamiyet’i doğru ve iyi anlamak için Hazreti Muhammed’in (Sav) hayatını iyi bilmek gerekir. Hazreti Muhammed’in (Sav) hayatını, içinde doğup büyüdüğü bölgeyi, bölgenin sosyal ve kültürel yapısını bilmeden Müslümanlığı anlamaya imkan yoktur.

Özellikle İslamiyet’e karşı birçok önyargının yaşandığı günümüzde, bu eşsiz eseri okuyucularımıza sunmakla bir nebze olsun bu saldırılara cevap vermiş olduğumuza inanıyoruz.

(Visited 18 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 25.01.2008 tarihinde chetink tarafından, Kütüphane | Okunması Gereken Kitaplar ve Kitap Özetleri bölümünde paylaşılmıştır ve 1374 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 1 adet mesaj daha bulunmaktadır.

R. V. C Bodley | Allah\'ın Resulü Hazreti Muhammed (S. A. V) orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleAcem Mülkünün Türk Hakanı "Şah İsmail Hatayi" Sonraki MakaleTürkler'de Ev Kültürü | Anadolu'da Ev Ve İnsan - Erzurum Evleri

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz