Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

Kamu Personeli Seçme Sınavı Başvuruları Başladı | Başvuru Şartları ve Merkezleri


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 01.05.2008 tarihinde murat tarafından, Eğitim Haberleri, Gelişmeler, Sorunlar ve Sınavlar bölümünde paylaşılmıştır ve 5432 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


KPSS’ye başvurular başladı

Lisans mezunları ile lisans programlarından mezun olabileceklerin katılacağı Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) başvurular bugün başladı.


Sınava başvurmak isteyenler, “2008-KPSS Lisans Kılavuzu” ile aday bilgi formunu 2 YTL karşılığında 28 Nisan-9 Mayıs 2008 tarihleri arasında başvuru merkezlerinden alabilecek. Başvuru merkezleri ile ilgili bilgilere ÖSYM’nin www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşılabilecek.

KPSS’ye daha önce girmiş adaylar, internet üzerinden başvuru yapabilecekler. İlk kez girecek adaylar ise sınav ücretini yatırdıktan sonra başvuru merkezlerinden randevu alarak başvurularını gerçekleştirecekler. KPSS’ye başvuru süresi 9 Mayıs Cuma günü sona erecek.

KPSS kılavuzunda, Türkiye İş Kurumu’nun (İŞ-KUR) KPSS sonuçlarının normal, özürlü ve eski hükümlü işçi alımında da kullanacağına ilişkin duyurusuna da yer veriliyor.


Lisans mezunları ile lisans programlarından mezun olabileceklere yönelik düzenlenecek KPSS 28-29 Haziran 2008 tarihlerinde cumartesi sabah, cumartesi öğleden sonra, pazar sabah ve pazar öğleden sonra olmak üzere
4 oturumda gerçekleştirilecek. Cumartesi sabah oturumuna tüm adayların katılması gerekiyor.

Ortaöğretim ve önlisans mezunları ile bu öğrenim düzeylerinden mezun olabilecekler için düzenlenecek KPSS ise 21 Eylül 2008’de yapılacak. Bu başvurular ile ilgili ayrıntılı bilgi daha sonra ÖSYM tarafından duyurulacak.

2008 KPSS (Lisans) Başvuru Merkezleri

kaynak

(Visited 2 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 01.05.2008 tarihinde murat tarafından, Eğitim Haberleri, Gelişmeler, Sorunlar ve Sınavlar bölümünde paylaşılmıştır ve 5432 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 1 adet mesaj daha bulunmaktadır.

Kamu Personeli Seçme Sınavı Başvuruları Başladı | Başvuru Şartları ve Merkezleri orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki Makale[İlk Yardım] Alkol Zehirlenmesi ve Koması Durumunda Yapılması Gereken Tıbbi Müdahaleler Sonraki MakaleOsmanlı Eğlence Anlayışı | Eğlencede Kadın Odaklılık - Savaş Oyunları - Osmanlı Harem Dairesi Eğlenceleri - Tarihten Günümüze Türk E

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz