Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

“Dünya Gökbilim Yılı”na Hoş Geldiniz | Günün Gökbilim Görüntüsü – 1 – 31 Ocak 2009


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 02.01.2009 tarihinde Hale tarafından, Astronomi - Uzay - Gokbilim Konu Anlatımları bölümünde paylaşılmıştır ve 5684 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


“Dünya Gökbilim Yılı”na Hoş Geldiniz | Günün Gökbilim Görüntüsü

Kâinatı Keşfedin! Büyüleyici evrenimizin farklı bir resmi veya fotoğrafı, her gün profesyonel bir gökbilimcinin yazdığı kısa bir açıklama ile birlikte yayımlanır.


1 Ocak 2009

“Dünya Gökbilim Yılı”na Hoş Geldiniz


Katkı Sağlayanlar : Dünya Gökbilim Yılı 2009, Uluslararası Gökbilim Birliği, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO)

Açıklama : Tüm Dünya gezegeni üzerindeki gökbilimciler, sizi Dünya Gökbilim Yılı (DGY) 2009’un bir parçası olarak gece gökyüzünü keşfetmeye davet ediyor. Bu yıl, Uluslararası Gökbilim Birliği ve Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO) tarafından Galileo’nun ilk teleskobu gökyüzünün güzelliklerine çevirmesinin 400. yılı olması nedeniyle DGY seçildi. Bu küçük pencereden yaptığı gözlemler sayesinde, Galileo, Ay’ın kraterlerini, Venüs’ün evrelerini, Jüpiter’in uydularını ve Satürn’ün halkalarını keşfetti. Bu yıl siz de, başınızın üzerinde uzanıp giden tüm insanlığın paylaştığı bu güzellikleri ve daha nicelerini keşfedebilirsiniz. Diğer insanlar gibi siz de gece göğünü harika ve eğitici buluyorsanız, kendi ülkenizdeki DGY 2009 etkinliklerini izleyebilir ve ilgilenebilecek okulları ve öğrencileri haberdar edebilirsiniz. Ayrıca, şu kaynakları incelemeyi de lütfen ihmal etmeyin; DGY 2009 internet sayfaları, internet günlükleri, internet yayınları ve çok daha fazlası.

Anahtar Sözcükler : Dünya Gökbilim Yılı

(Visited 32 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 02.01.2009 tarihinde Hale tarafından, Astronomi - Uzay - Gokbilim Konu Anlatımları bölümünde paylaşılmıştır ve 5684 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 31 adet mesaj daha bulunmaktadır.

\"Dünya Gökbilim Yılı\"na Hoş Geldiniz | Günün Gökbilim Görüntüsü - 1 - 31 Ocak 2009 orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleAskerlik Nedir? | Askerlik Çağı - Yoklama Devri - Muvazzaflık Devri - Yedeklik Devri - Bedelli Askerlik Nedir?: Sonraki MakaleOmega Erboğa : Bilinen En Büyük Küresel Küme | Günün Gökbilim Görüntüsü - 1 - 31 Mart 2009

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz