Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

Atatürk’ün Radyo Ve Sinema Hakkındaki Kehaneti | Kurtuluş Savaşı Sonrası Kehanetleri


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 05.03.2008 tarihinde Hale tarafından, Atatürk'ün Geleceğe İlişkin Kehanetleri bölümünde paylaşılmıştır ve 1169 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Atatürk’ün Radyo Ve Sinema Hakkındaki Kehaneti

Kurtuluş Savaşı Sonrası Kehanetleri


Mustafa Kemal Atatürk’ün radyo ve sinema hakkındaki sözleri O’nun “ Üstün Sezme Gücü'”ne en önemli kanıtlarından bir diğeridir…

“ Sinema, gelecekteki dünyanın bir dönüm noktasıdır. Şimdi bize basit gibi gelen eğlence olan radyo ve sinema bir çeyrek asra kalmadan yeryüzünün çehresini değiştirecektir. Japonya’daki kadın, Amerika’daki zenci, Eskimo’nun ne dediğini anlayacaktır. Tek ve birleşik bir dünyayı hazırlamak bakımından sinema ve radyonun keşfi yanında tarihte devirler açan matbaa, barut, Amerika’nın keşfi gibi olaylar oyuncak nisbetinde kalacaktır. ”


Atatürk bu ön görüsünü ; radyonun emekleme devrinde olduğu, sinemada ise yeni yeni çalışmalar yapıldığı bir dönemde ifade etmiştir. Aradan geçen yıllar küreselleşin dünyada bu keşifler sayesinde çok önemli adımlar atmıştır. Dünya insanlarının birbirlerini tanıma ve öğrenmede radyo, sinema ve televizyon çok önemli roller üstlenmiştir.

Bu keşiflerin ileride ne derecede büyük bir güce dönüşebileceklerini Atatürk yıllar öncesinden görmüştür.

Altının çizilmesi gereken bir diğer konu da Atatürk’ün o yıllarda “ Tek ve Birleşik Dünya “ düzeninden bahsetmiş olmasıdır. Son yıllarda daha yeni yeni telaffuz edilmeye başlanan “ Küresel Dünya “ anlayışını yıllar öncesinden ifade etmesi ayrı bir öneme sahiptir.

Atatürk’ün Kehanetleri Kitabı
Ali Bektan

(Visited 9 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 05.03.2008 tarihinde Hale tarafından, Atatürk'ün Geleceğe İlişkin Kehanetleri bölümünde paylaşılmıştır ve 1169 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 0 adet mesaj daha bulunmaktadır.

Atatürk’ün Radyo Ve Sinema Hakkındaki Kehaneti | Kurtuluş Savaşı Sonrası Kehanetleri orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleYazı-Tura Atma Adetinin Kökeni!! Sonraki Makale[Geometri] Dikdörtgen - Kare - Deltoit | Özellikler, Çevre ve Alan Hesapları, Köşegenler

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz