Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

Uzay İstasyonu Robot Unutuyor Key Again | Günün Gökbilim Görüntüsü – 1 – 30 Nisan 2014


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 03.04.2014 tarihinde Hale tarafından, Astronomi - Uzay - Gokbilim Konu Anlatımları bölümünde paylaşılmıştır ve 1698 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Uzay İstasyonu Robot Unutuyor Key Again | Günün Gökbilim Görüntüsü

Kâinatı Keşfedin! Büyüleyici evrenimizin farklı bir resmi veya fotoğrafı, her gün profesyonel bir gökbilimcinin yazdığı kısa bir açıklama ile birlikte yayımlanır.


1 Nisan 2014

Uzay İstasyonu Robot unutuyor Key Again


görüntü Kredi : Sefer 38 Mürettebat, Uluslararası Uzay İstasyonu, NASA

Açıklama : Uzay istasyonu robot AFJ013 yine onun uzay kilit anahtarını unuttu. Bu hafta üçüncü kez – sinirli robot bir uzay istasyonu pencere dokunarak ve onu geri bildirmek için bir insan için soran düşürülmüştür. “Evet, o yeni bilim modülünde toleransları iyi bir iş yaptı, ama o anahtar bana ötesinde almak için hatırlamıyorum, neden” inanmaz istasyon komutanı Koichi Wakata (Japonya) dedi. “Biz kilidi girişi devam edecek ama biz uzaylılar gelip bizim buzdolabı baskın olacağını korkuyorlar”, astronot yakındı. GGG de millet Mutlu April Fools ‘Day. Canadarm2 bağlı Mandallama End Effector, sadece dış görünür durumdayken Gerçekte, Uluslararası Uzay İstasyonu astronotu Wakata bir Cupola pencerenin önünde poz veriyor.

“1 Nisan” nedeniyle çevirinin bu bölümü, kızımız Elif TUNÇAY’ın önerisiyle “Google Translate” tarafından yapılmıştır:-) Aşağıda Murat TUNÇAY’ın çevirisini bulabilirsiniz.

Uluslararası Uzay İstasyonu’nun robotu AFJ013 uzaya açılan kapının anahtarını yine içeride unutmuş. Sinirlenen robot, istasyonun pencerelerini tıklatarak insanlara kendisini içeri almalarını isteyecek kadar zavallı bir halde, üstelik bu hafta üçüncü kez. Pimpirikli istasyon komutanı Koichi Wakata (Japonya) “Evet robotumuz yeni bilim kapsülünün ihtiyat paylarını ayarlama konusunda çok başarılı oldu; ama dışarı çıkarken neden anahtarını almayı unutuyor bir türlü anlayamıyorum” diyor ve arkasından yakınıyor “Giriş kapısını kilitlemeyebiliriz, ancak uzay canavarlarının içeri girip buzdolabımıza saldırmasından korkuyoruz”. APOD (GGG) yazarlarından hepinize birrrr niiisaan! Aslında durum şöyle; Uluslararası Uzay İstasyonu astronotlarından Wakata, Canadarm2’ye tutturulmuş Mandallama Uç Elemanı camın hemen dışında görünürken, Cupola penceresi önünde poz vermiş.

Anahtar Sözcükler : Uluslararası Uzay İstasyonu

Yarınki Görüntü : mavi vs kırmızı

Çeviri ve Düzenleme


Murat Tunçay – Tahir Şişman
Hazırlayanlar: Robert Nemiroff (MTU) ve Jerry Bonnell (UMCP)
NASA Yetkilisi: Phillip Newman Özel haklar uygulanır.
Gizlilik İlkeleri ve Önemli Uyarılar
NASA / Goddard Uzay Uçuşları Merkezi (GSFC)
Gök Fiziği Bölümü (ASD) ve
Michigan Teknoloji Üniversitesi’nin bir hizmetidir.

(Visited 1 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 03.04.2014 tarihinde Hale tarafından, Astronomi - Uzay - Gokbilim Konu Anlatımları bölümünde paylaşılmıştır ve 1698 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 28 adet mesaj daha bulunmaktadır.

Uzay İstasyonu Robot Unutuyor Key Again | Günün Gökbilim Görüntüsü - 1 – 30 Nisan 2014 orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleGece Sesleri | Ayşe Kulin Sonraki MakaleHendek Muharebesi | 31 Mart 627 Tarihinde Mekkeli Müşriklerle Müslümanlar Arasındaki Üçüncü Ve Son Muharebe

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz