Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

[İlk Yardım] Basur Memeleri (Hemoroid) Sorununda Yapılması Gereken Tıbbi Müdahaleler


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 21.11.2007 tarihinde Erkan tarafından, İlk Yardım Kursu | Temel Uygulamalar bölümünde paylaşılmıştır ve 14479 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Makatın iç kısmında bulunan toplardamarların genişlemesi ve şişmesidir. Kalıtım, kabızlık, dışkılama sırasında aşırı ıkınma veya toplardamar basıncını arttıran bazı hastalıklarda basur memeleri ortaya çıkar.

Dışkılama sırasında ağrı, batma, taze ve parlak renkte damla damla kanama vardır. Bu tip şikayetleri olan hastalarda makat muayenesi ile kesin teşhis konulmalı, aşırı kanama ve şiddetli ağrı, hemoroid paketlerinin makat dışına sarkması gibi durumlarda cerrahi girişim uygulanmalıdır. Basur memesi olanlar kabız olmamaya dikkat etmelidir. Sıcak su içinde oturma banyosu ve basur için makata sürülen merhem ve fitiller yarar sağlar.


(Visited 1 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 21.11.2007 tarihinde Erkan tarafından, İlk Yardım Kursu | Temel Uygulamalar bölümünde paylaşılmıştır ve 14479 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 0 adet mesaj daha bulunmaktadır.

[İlk Yardım] Basur Memeleri (Hemoroid) Sorununda Yapılması Gereken Tıbbi Müdahaleler orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleAtatürk Şiirleri : Mustafa Kemal'i Düşünüyorum | Ümit Yaşar Oğuzcan Sonraki MakaleÇocuk Hakları Günü | 20 Kasım - Dünya Ve Türk Çocuk Hakları Bildirisi - Temel Çocuk Hakları - Çocuk Şiirleri - Çocukların Yaşama Hakk

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz