Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

[İlk Yardım] Apandisit Sancısı ve Patlaması Durumunda Yapılması Gereken Tıbbi Müdahaleler


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 21.11.2007 tarihinde Erkan tarafından, İlk Yardım Kursu | Temel Uygulamalar bölümünde paylaşılmıştır ve 10366 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Karnın sağ alt bölgesinde bulunan kör bağırsağın iltihaplanmasıdır. Ağrı göbek ile kalça kemiğinin öndeki çıkıntısı arasındaki çizgi üzerindedir.

Karnın sağ alt bölgesine dokunulursa ağrı şiddetlenir. Bunun dışında hastada bulantı, iştahsızlık, kusma, kabızlık, karında şişlik, ateş görülebilir. Ancak apandisite benzeyen belirtiler başka hastalıklarda da ortaya çıkabilir. Kesin teşhis için hastanın izlenmesi va bazı tıbbi tetkiklerin yapılması gerekir. Apandisitten kuşkulanılan hasta istirahate alınmalı ve hemen doktora başvurulmalıdır. Hastaya ağrı kesici ilaçlar, yemek ve kabızlık için müshil verilmemelidir.


(Visited 9 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 21.11.2007 tarihinde Erkan tarafından, İlk Yardım Kursu | Temel Uygulamalar bölümünde paylaşılmıştır ve 10366 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 1 adet mesaj daha bulunmaktadır.

[İlk Yardım] Apandisit Sancısı ve Patlaması Durumunda Yapılması Gereken Tıbbi Müdahaleler orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleKolon Kanseri | Teşhis Ve Tedavi Yöntemleri Sonraki Makale[8. Sınıf Fen Bilgisi] İnsanda Üreme | Türün Devamlılığını Sağlayan Canlılık Oyunu

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz