Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

Atatürk İlkeleri Şimdi Nerede Uygulanıyor | Cemil Ünlütürk


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 11.05.2008 tarihinde patriot34 tarafından, ATATÜRK'ün Hayatı ve Hakkında Yazılanlar bölümünde paylaşılmıştır ve 1521 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Atatürk İlkeleri Şimdi Nerede Uygulanıor , Biliyormusunuz?
Suudi Arabistan’da

1) Suudi Arabistan’da türbe, yatır yoktur, yasaktır. Bunlar olmayınca doğal olarak ziyaretleri de yoktur.Ramazan aylarında sözde yatırlara kısmeti açılsın diye genç kızlar, sağlığı için dua edenler, dallara ağaçlara bez bağlayanlar gibi ilkel görüntüler de yoktur. Böyle davranışlar gericilik, CAHİLİYYE devrinden kalma putperestlik addedilir.


2) Suudi Arabistan’da Peygamberimize ait olduğu söylenen SAKAL-I ŞERİF, HIRKA-I ŞERİF, DENDAN-I ŞERİF gibi ziyaretler yoktur. Böyle davranışlar gericilik ve ŞİRK ”ALLAHA ORTAKLIK” addedilir.

3) Suudi Arabistan’da imam, müezzin gibi din görevlileri ülkemizdeki gibi devlet memuru statüsünde değillerdir, devlet bütçesinden bu kişilere maaş ödenmez.Allah için yapılan görevin karşılığında para almak
ayıp sayılır ve yasaktır.

4) Suudi Arabistan’da biri çıkıp da MEDYUM olduğunu iddia ederse o kişinin kellesi hemen gider. Medyumlar Türkiye ‘de açık oturumlarda konuşuyor, sözde şifa ( ! ) dağıtıyorlar. Gazetelerde sütunları var…


5) Suudi Arabistan’da Nakşilik, Nurculuk, Fethullahçılık vs. vs. gibi Atatürk’ün ölümünden sonra zuhur eden tarikatlar da yoktur, onların şeyhleri de, müritleri de… cemaatleri de… Neden bu tarikatların şeyhlerinin biri bile o şeriat ülkesine gidip de yerleşmez … éYerleşmez değil , hatta oraya hiç uğramamışlardır.é Yoksa kelle korkusu mu ?…

6) Suudi Arabistan’da KIZ İMAM HATİP LİSESİ yoktur. Bu komik bulunur, çünkü islamiyette kadından imam olmaz.

7.) Suudi Arabistan’da nazar boncuğu, okunmuş su,nazara karşı geyik boynuzu, üzerlik vs. gibi şeyler de gericilik ve şirk addedilir, yasaktır.

Suudi Arabistan’da Cami gibi ibadet yeri kompleksleri altında, bünyesinde market, dükkan vs. bulunamaz. Dinin ticarete alet edilmesi sayılır.

Elbette size bir şeriat ülkesinin övgüsünü yapmadım. Sadece bir şeriat ülkesinde bile yasaklanan bazı şeylerin ülkemizde serbestçe nasıl uygulandığını hatırlatmak, güzel dinimizin nasıl sömürüldüğünü vurgulamak istedim. Yukarda yazdıklarımın doğru olup olmadığını DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI’ndan sormanız mümkündür.

Netice olarak:Atamızın sağlığında yasakladığı kimi şeyler onun vefatından sonra TÜRKİYE’de serbest,
Şeriat Ülkesi Arabistan’da Yasaktır.İşte Çarpıcı Olanda Budur !

Cemil Ünlütürk
Basın-Yayın ve Enformasyon eski Genel Müdürü
Bir yerde denk geldi,ilginç olduğu için dostlarla paylaşayım dedim.Patriot34


(Visited 2 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 11.05.2008 tarihinde patriot34 tarafından, ATATÜRK'ün Hayatı ve Hakkında Yazılanlar bölümünde paylaşılmıştır ve 1521 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 1 adet mesaj daha bulunmaktadır.

Atatürk İlkeleri Şimdi Nerede Uygulanıyor | Cemil Ünlütürk orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleYufka Yürekli Örümcek | Serdar Yıldırım Sonraki MakaleFethiye Adını Nereden Aldı ? | Yüzbaşı Fethi Bey

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz