Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

Astronotun Başı Uzay Yürüyüşü Sırasında Bir Üst Modelle Değiştirildi | Günün Gökbilim Görüntüsü – 1 – 30 Nisan 2009


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 02.04.2009 tarihinde Hale tarafından, Astronomi - Uzay - Gokbilim Konu Anlatımları bölümünde paylaşılmıştır ve 3946 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Astronotun Başı Uzay Yürüyüşü Sırasında Bir Üst Modelle Değiştirildi | Günün Gökbilim Görüntüsü

Kâinatı Keşfedin! Büyüleyici evrenimizin farklı bir resmi veya fotoğrafı, her gün profesyonel bir gökbilimcinin yazdığı kısa bir açıklama ile birlikte yayımlanır.


1 Nisan 2009

Astronotun Başı Uzay Yürüyüşü Sırasında Bir Üst Modelle Değiştirildi


Katkı Sağlayanlar : ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA)

Açıklama : İlk önce yeni bir kiriş eklendi. Daha sonra yeni güneş panelleri kuruldu. En son olarak da Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki düzenli güncellemelerin bir parçası olarak, Sefer 18 astronotlarından biri kendi kafasını bir üst modelle değiştirdi. İnsan Uzantısı Benzeri Aygıt (HEAD) 9000 yalnızca küçük gecikmelerle yerine oturtularak, astronotun kalan uzay yürüyüşünü %40 daha yüksek verimle gerçekleştirmesini sağladı. HEAD 9000 bağlantısı yapılmış bir astronot artık kendi beyniyle 4 GB’lık bir taşınabilir bilgisayar belleğine doğrudan ulaşabilmekte, “yönlendirilmiş düşünce” yoluyla karmaşık matematik işlemleri yapabilmekte ve de ek bir ücret ödemeden, önceden yüklenmiş bir Tetris oyununu oynayabilmektedir. GGG (APOD) yazarları olarak hepinize mutlu bir “Nisan 1” günü dileriz… Aslına bakarsanız, uzay mekiği Discovery’nin Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki yenileme görevi, geçen cumartesi günü yalnızca uzay istasyonunun güncellenmesiyle sona erdi. Astronot Heidemarie Stefanyshyn-Piper’i bir kutuyu andıran Azot Tankı Düzeneği’ni tutarken gösteren yukarıdaki fotoğraf, aslında geçtiğimiz Kasım ayında çekilmiştir. Bununla birlikte, nedendir bilinmez, Astronot Stefanyshyn-Piper artık 11 basamaklı asal sayıları kafasından çarpanlarına ayırabilmektedir!

Anahtar Sözcükler : Uluslararası Uzay İstasyonu


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 02.04.2009 tarihinde Hale tarafından, Astronomi - Uzay - Gokbilim Konu Anlatımları bölümünde paylaşılmıştır ve 3946 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 30 adet mesaj daha bulunmaktadır.

Astronotun Başı Uzay Yürüyüşü Sırasında Bir Üst Modelle Değiştirildi | Günün Gökbilim Görüntüsü - 1 - 30 Nisan 2009 orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleAnlatım - Takrir - Sunma Metodu | Kullanılan Teknikler Sonraki MakaleTürk Süsleme Sanatları - Altın Varak Sanatı | Altın Varak Ve Teknikleri -Altın Varak Çeşitleri

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz