Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

Yakup Satar (d. 11 Mart 1898, Kırım – ö. 2 Nisan 2008, Eskişehir) | Kurtuluş Savaşı Ve I. Dünya Savaşı Irak Cephesi’nde Savaşmış, Kırmızı Şeritli İst..


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 05.04.2008 tarihinde Esesli tarafından, Vatan Sevgisi | Şehitlerimize Özel Bölüm bölümünde paylaşılmıştır ve 1473 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Son Kurtuluş Savaşı Gazimiz Yakup SATAR yaşadığı Eskişehir’de vefat etmiş ve anılarıyla birlikte bir tarih daha devrilmiştir.Bizler şimdi bu cennet vatanda yaşıyorsak Bu ve Bunun gibi Gazi ve şehitlerimiz sayesinde yaşamıyormuyuz?
Gazimize allahtan rahmetve geride bırakmış olduğu evlatlarına daBaşsağlığı dileriz.

Son İstiklal Savaşı gazisi 110 yaşındaki Yakup Satar, Eskişehir’de evinde hayatını kaybetti.


Hacı Seyit Mahallesi’ndeki evinde kızlarıyla yaşayan gazi Satar saat 22.50 sıralarında hayata gözlerini yumdu.

Şanlı Mücadele’nin son kahramanlarından Yakup Satar, 1898 yılında Kırım’da doğdu. Ailesiyle Eskişehir’e göç eden Satar, Osmanlı Devleti’nin 1. Dünya Savaşı’na katılmasıyla Basra Cephesi’nde savaştı. Sakarya Meydan Muharebesi’nde de düşmana karşı mücadele eden Satar, savaş sonunda Eskişehir’e döndü.


Uzun süre çiftçilik yapan Satar, eşini kaybetmesinin ardından kızları Zekiye Tali ve Bedriye Kalaş ile yaşıyordu. Satar’ın, 6 çocuğu, 50’ye yakın torunu bulunuyor.

Son 10 yıldır çeşitli rahatsızlıkları nedeniyle evinden dışarı çıkamayan Gazi Satar, geçen yıl dünyaya gelen bebeklerle torunlarının torunlarını görmüştü.

Satar’ın cenazesi bugün yapılacak törenin ardından son yolculuğuna uğurlanacak.

GAZİ YAKUP SATAR’IN FOTOĞRAFLARI

(Visited 1 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 05.04.2008 tarihinde Esesli tarafından, Vatan Sevgisi | Şehitlerimize Özel Bölüm bölümünde paylaşılmıştır ve 1473 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 6 adet mesaj daha bulunmaktadır.

Yakup Satar (d. 11 Mart 1898, Kırım - ö. 2 Nisan 2008, Eskişehir) | Kurtuluş Savaşı Ve I. Dünya Savaşı Irak Cephesi\'nde Savaşmış, Kırmızı Şeritli İstiklal Madalyası Sahibi İstiklal Gazisi orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleKurbağalar | Paul Estridge Sonraki MakaleBlack Metal Kraliçesi İslam'ı Seçti...

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz