Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

Tüm Sözlerin Bittiği Yerdeyim | Minik Bir Göçmen Kuşun Çığlığında Yakaladım Sabahı


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 21.05.2008 tarihinde Esesli tarafından, Deneme ve Düz Yazı Paylaşımları bölümünde paylaşılmıştır ve 1469 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Tüm Sözlerin Bittiği Yerdeyim

Minik bir göçmen kuşun çığlığında yakaladım sabahı. Ne gece ne sabahtı zaman… Sonsuzluğun gri örtüsünü yırtmak üzereydi güneşin ilk ışıkları. Öylesine bir günü kucaklamak üzereyken aydınlık, evrenin sonsuzluğunda bir nokta gibiydim. Başımı pencereye çevirince, göz göze geldik denizle ve denizin eşsiz mavisi ile… Henüz uyanmamıştı martılar, gemiler, balıkçı tekneleri,kayıklar… Her şey, her yer uykudaydı.


Güneşin ilk ışıkları, karşı tepenin bağrına saplandı birer birer. Homurtulu bir motor sesi duyuldu ana yoldan. Sabahın alacakanlığında yitip gitti birazdan. Ansızın sokak ışıkları söndü. Sessizliğin içinde, sessizce otururken buldum kendimi.

“Bugün yeni bir gündü, yarın bambaşka bir gün olacak” diye geçirdim içimden. Her yeni doğan günün, yeni bir başlangıç olduğunu, asıl gizlerin yarınlarda gizlendiğini anımsattım, bir kez daha kendime.

Gökyüzünün rengi, denizin mavisi, ağaçların yaprakları, kaldırımın taşları soğuktu. Aceleci adımlar yürümüyordu sahilde. Güneş, sonunda çekmişti perdelerini tüm pencerelerinin. Ama ilk ışıklar, silememişti camlardaki buğuyu. İçimdeki sıcaklığa rağmen üşüdüm sokağın ayazında. Yüreğimin derinliklerinde birtelin ince ince sızısını duydum. Ve gezinirken düşüncelerimde, bir şairin dizelerine rastladım.


“Şehre inince keyfim kaçıyor, Her yerde yüzüme çarpan bir tokat” Şimdi, tüm sözlerin bittiği yerdeyim ve düşünüyorum hala…

(Visited 8 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 21.05.2008 tarihinde Esesli tarafından, Deneme ve Düz Yazı Paylaşımları bölümünde paylaşılmıştır ve 1469 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 11 adet mesaj daha bulunmaktadır.

Tüm Sözlerin Bittiği Yerdeyim | Minik Bir Göçmen Kuşun Çığlığında Yakaladım Sabahı orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleŞükrü Naili Gökberk (d. 1876, Selanik -ö. 1936, Edirne) | Kurtuluş Savaşı Komutanlarından Siyaset Adamı Sonraki MakaleDünya Dilleri Sınıflandırması | Dünya Dilleri Nasıl Sınıflandırılmıştır? Dilbilim Uzmanlarınca Yapılan Sınıflandırmalar - Dünya Dilleri Listesi (A-Z) ..

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz