Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9325 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 17.01.2020 08:03

Şeyh Edebalı Türbesi – Orhan Gazi Camii – Ertuğrul Gazi Türbesi – Çelebi Sultan Mehmed Camii – Hamidye Camii – Dursun Fakih Türbesi | Söğüt ..


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 25.07.2008 tarihinde Hale tarafından, Camilerimiz | Şehir Şehir Cami Arşivi bölümünde paylaşılmıştır ve 1147 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Şeyh Edebalı Türbesi – Orhan Gazi Camii – Ertuğrul Gazi Türbesi – Çelebi Sultan Mehmed Camii – Hamidye Camii

Söğüt – Bilecik Camiileri


Şeyh Edebalı Türbesi – Orhan Gazi Camii


Ertuğrul Gazi Türbesi

Ertuğrul Gazi Türbesi Bahçesinde Yakınlarına Ait Mezarlar


Ertuğrul Bey’in Oğlu Savcı Bey’in Kabri

Dursun Fakih Türbesi

Dursun Fakîh Karaman’da doğmuş ve Osmanlı Devleti’nin kuruluşuna şahitlik etmiş bir Türk âlimidir. Şeyh Edebalı’nın öğrencisi olup, tefsir, hadis, fıkıh bilimlerini okumuştur. Şeyh Edebalı’nın kızı ile evlenerek hocasının damadı ve Osman Gazi ile bacanak olmuştur. 28 Eylül 1299 yılında Karacahisar fethedildikten sonra, Osman Gazi adına Cuma Hutbesi’ni okuyup, Cuma Namazı’nı kıldırmıştır. Böylece, hem Osman Gazi’nin bir devlet başkanı olduğunu, hem de Osmanlı Devleti’nin kuruluşunu dünyaya ilan etmiştir. Dursun Fakîh, Osmanlı Devleti’nin ilk kadısıdır. Gazavetname adlı eseri bulunmaktadır. Hayatı boyunca devlet büyüklerine rehberlik etmiş, devletin devamlı ilerlemesinde, 6 asırlık Osmanlı Devleti’nin temellerinin sağlam olarak atılmasında büyük katkısı olmuştur.

Çelebi Sultan Mehmed Camii

Hamidiye Camii

1903-1905 yıllarında Sultan 2.Abdülhamid tarafından yaptırılan cami iki minarelidir.


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 25.07.2008 tarihinde Hale tarafından, Camilerimiz | Şehir Şehir Cami Arşivi bölümünde paylaşılmıştır ve 1147 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 0 adet mesaj daha bulunmaktadır.

Şeyh Edebalı Türbesi - Orhan Gazi Camii - Ertuğrul Gazi Türbesi - Çelebi Sultan Mehmed Camii - Hamidye Camii - Dursun Fakih Türbesi | Söğüt - Bilecik Camii Ve Türbeleri orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleÜniversitelerimizden En Güzel 10 Kampüs | Üniversite Sınavı Yaklaşıyor Sonraki MakaleAtatürk'e Şiirler : Atatürk'ü De Öyle | Sabutay Hikmet

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz