Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

Prof. Dr. Mehmet Öz’den Sağlıklı Bir Kalp İçin Altı Altın Öneri | Sağlıklı Bir Kalp İçin Altı Püf Nokta


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 03.01.2009 tarihinde Hale tarafından, Sağlık Dünyası | Alternatif Tıp | İlk Yardım bölümünde paylaşılmıştır ve 1589 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Prof. Dr. Mehmet Öz’den Sağlıklı Bir Kalp İçin Altı Altın Öneri


Prof. Dr. Mehmet Öz, sağlıklı bir kalp için altı püf noktası önerdi:

Egzersiz yapın : Her türlü fiziksel aktivite LDL (kötü kolesterol) seviyesini düşürür, HDL (iyi kolesterol) seviyesini artırır, kalbi kuvvetlendirir. Optimal sağlık için haftada en az üç kere 20 dakika kalp ve damar faaliyetini artırıcı egzersiz yapın.

Balık, ceviz ve fındık yeyin : Balık, ceviz ve fındık gibi omega-3 (iyi yağlar) yağ asitleri yüksek gıdalar, kanınızdaki trigliserid seviyesini düşürür, kalp ritminizi düzene sokar. İhtiyacınız kadar omega–3 almak için haftada üç porsiyon balık ve günde yaklaşık 30 gram ceviz yemeniz gerekir.


7 saat uyuyun : Yedi saatten az uyku damar yaşlanmasını ve kalp krizi riskini artırır. Her gece deliksiz en az yedi saat derin uyku uyumanız gerekir.

Sigara ile vedalaşın : Kalıtsal faktörlerin kalbi nasıl etkilediğini kontrol etmek mümkün değil, ancak yaşam tarzınız önemli. Sigara ve tütün sadece kalp krizi riskini artırmakla kalmıyor aynı zamanda diğer hastalıklara da davetiye çıkarıyor.

Stresten uzaklaşın : Stres kalp hastalıklarının en çok önlenebilir nedeni. Stresi rahatlama yoluyla azaltmaya çalışmak ve meditasyon yapmak kalp sağlığınızı korur.

Testler önemli : Kalp krizi riskini azaltmak için vücut değerlerinizi bilmek önemli. Kolesterol, tansiyon ve fiziksel (EFOR- en yüksek kalp ritmi seviyesi ve dinlenmedeki seviye) testleriniz doktorların size sağlayacağı danışmanlık için gereklidir.

Prof. Dr. Mehmet Öz

(Visited 1 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 03.01.2009 tarihinde Hale tarafından, Sağlık Dünyası | Alternatif Tıp | İlk Yardım bölümünde paylaşılmıştır ve 1589 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 1 adet mesaj daha bulunmaktadır.

Prof. Dr. Mehmet Öz\'den Sağlıklı Bir Kalp İçin Altı Altın Öneri | Sağlıklı Bir Kalp İçin Altı Püf Nokta orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleYakutiye Camii Ve Medresesi - Erzurum | İlhanlılar Zamanında Gazanhan Ve Bolugan Hatun Adına, Cemaleddin Hoca Yakut Gazani Tarafından Hicri 710 (Milad.. Sonraki MakaleBir Türk Gencinin Ataya Hitabesi!.. | Sevgili Atam

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz