Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

Peyzaj Mimarlığı Nedir?


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 10.06.2008 tarihinde katara tarafından, Meslek Tanıtımları | Meslek Seçim Rehberi bölümünde paylaşılmıştır ve 2333 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Peyzaj Mimarlığı Bölümü insanların doğa ve kentsel çevreyle olan iletişimini sağlamak amacıyla görsel, işlevsel, teknik, ekonomik, ve ekolojik değerlere sahip kaliteli açık mekanlar tasarlayan peyzaj mimarları yetiştirir. Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğretim programını tamamlayanlar Peyzaj Mimarı ünvanını alırlar.
Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nden mezun olanlar bina ölçeğinden kent, ülke ve bölge ölçeğine kadar her türlü peyzaj proje ve uygulamasında etkin rol alılar. Peyzaj Mimarları, bina düzeyinde teras ve bina bahçeleri ile toplukonut bahçeleri, çocuk oyun alanları, spor alanları, yaya alanları, meydanlar, kıyı alanları, değişik büyüklükteki parklar,botanik ve hayvanat bahçeleri, tema parkları, otoyol peyzaj tasarımları, açık hava rekreasyon alanları ile milli parklar gibi değişik ölçeklerdeki kentsel ve kırsal açık alanların planlama, tasarlama ve uygulama aşamalarında yer alırlar.
Mezunlar kamu ve özel sektörde çalışma olanaklarına sahiptirler. Kamu sektöründe çalışan peyzaj mimarları genellikle Bayındırlık ve İskan, Ulaştırma, Tarım, Orman ve Çevre, Turizm ve Kültür Bakanlıkları ile valilikler ve belediyelerde görev yapabilirler. Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nden mezun olanlar özel sektörde çok geniş iş olanaklarına sahiptirler. Peyzaj Mimarlığı Büroları, fidanlıklar, kent mobilyaları ile uğraşan firmalar, mimarlık ve planlama büroları, çevre düzenleme konularında çalışan inşaat firmalarında peyzaj mimarı olarak görev alabilirler. Mezunlarımız ayrıca serbest peyzaj mimarı olarak da çalışabilirler.Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 10.06.2008 tarihinde katara tarafından, Meslek Tanıtımları | Meslek Seçim Rehberi bölümünde paylaşılmıştır ve 2333 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 2 adet mesaj daha bulunmaktadır.

Peyzaj Mimarlığı Nedir? orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleKaraciğer Yağlanması | Karaciğer Yağlanmasının Nedenleri – Belirtileri - Tanısı- Tedavisi – Karaciğer Yağlanması Bitkisel Tedavisi – Diyeti - Karaciğe.. Sonraki MakaleElektrik Tarihi - Elektriğin Tarihsel Gelişimi | Eski Çağ - Ortaçağ - Yeni Çağ Elektrik Tarihi

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz