Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

Periler Dişi Midir? Ne Dersiniz? | Erkekler Akıllı Olabilirler Fakat, Unutulmamalıdır Ki Periler Dişidir


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 16.06.2008 tarihinde Esesli tarafından, Öykü Paylaşımları | Mevlana Hikayeleri bölümünde paylaşılmıştır ve 1459 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Periler dişi midir? Ne dersiniz?

60`lı yaşlarındaki evli bir çift evliliklerinin 35’inci yılını sakin, romantik bir restoranda kutlamaktadırlar.


Aniden önlerinde zarif ve güzel bir peri belirir ve şunu söyler:

– Bu kadar uzun bir süre örnek bir çift olmanız ve hep birbirinize sadık kalmanız nedeniyle birer dileğinizi yerine getirecegim.

– “Ah, ben sevgili kocamla tüm dünyayı görebileceğimiz uzun bir seyahat yapabilmek istiyorum” demiş, kadın, sevgi dolu gözlerle kocasına bakarak.


Peri sihirli değneğini sallamış ve gerekli tüm uçuş, gemi, otel, yemek ve eğlenceleri içeren voucher`lar kadının eline gelivermiş.

Sıra kendisine gelince adam biraz düşünmüş ve:

– Evet, demiş, tüm bunlar harika ve çok romantik.

Ama böyle bir fırsat insanın ömrü boyunca sadece bir kez eline geçer ve artık ömrümüzün sonuna yaklaştık. Kusura bakma hayatım, ama benim dileğim benden 30 yaş daha genç bir karım olması.

Kadın ve peri oldukça büyük bir hayal kırıklığı içine düşseler de, dileğin yerine getirilmesi gereklidir. Bunun üzerine peri değneğiyle bir daire çizer ve…

Adam 92 yaşına gelir !!

Bu hikayenin ana fikri:


Erkekler akıllı olabilirler fakat, Unutulmamalıdır ki periler dişidir !!!

(Visited 4 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 16.06.2008 tarihinde Esesli tarafından, Öykü Paylaşımları | Mevlana Hikayeleri bölümünde paylaşılmıştır ve 1459 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 10 adet mesaj daha bulunmaktadır.

Periler Dişi Midir? Ne Dersiniz? | Erkekler Akıllı Olabilirler Fakat, Unutulmamalıdır Ki Periler Dişidir orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki Makaleİki Şehrin Hikayesi | Charles Dickens'ın 1859’da Gazetelerde Tefrika Edilmek Üzere Yazdığı, Dünya Klasikleri Arasına Girmiş Romanı Sonraki Makaleİlk Türk Topluluklarında Yaşam | Bozkır - Arabalar Ve Çadırlar - At - Ticaret - Tarım Ve Sanayi - Sanat - Savaş - Giyim - Beslenme - Kültür - Yazı - D..

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz