Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

Önceleri Hayat Veren Şah Damarımdın, Atardın | Ayrılıklar Zamansız Gelir


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 31.07.2008 tarihinde Esesli tarafından, Öykü Paylaşımları | Mevlana Hikayeleri bölümünde paylaşılmıştır ve 1760 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Önceleri Hayat Veren Şah Damarımdın, Atardın.

Ayrılıklar zamansız gelir.


Ayrılık tek kişiliktir; giden yola devam eder, kalan yolun sonuna gelir

GİTME

Sana gitme diyemedigim zaman; gözlerine baktim aglamakli ve caresizce. Belki anlar anlar da gitmez diyen bir umutla. Ellerin kayarken ellerimden yavasca seni seviyorum dedim sessizce belki de vaz gecip yanimda kalmani bekleyerek.Sararken kollarin beni yavasca kokluyordum sacinin her telinive güzel tenini unutmak istemezcesine. Verirken bana son buseni akiyordu gözlerimden yaslar usulca…


Sana gitme diyemedigim zaman; agliyordum önce sessizce bir kösede dönecek diyen bir umutla. Gözyaslarimi akitirken gönlüme ilik ilik basimi kaldirip bir daha baktim ardindan belkide geri dönmeni bekleyerek. Düserken kar taneleri kirpiklerime hayalin vardi gözlerimde ve hala kokunu duyuyordum esen rüzgarda. Firtinalar eserken ardindan son busenin sicakligi duruyordu yanagimda..

Sana gitme diyemedigim zaman; bir yanlizlik resmi cizildi önce. Sonra hafiften bir rüzgar esti, üsümeye basladi ellerim senin yoklugunu hatirlatircasina. Bir buruk ses vardi hala kulagimda sevda türküleri söyleyerek rüzgarin ugultusuna karisan. Sessizce sallarken elimi ardindan bir kücük tebessüm belirdi yüzümde bu son vedaya aldirmayan..

Gidişin değil, bir umutla dönersin diye beklemek öldürdü beni..Bir hoşcakalı çok gördün… Zor geldi hoşcakal demek sana, böyle gitmek daha kolaydı çünkü, arkada kalanı düşünmeden çekip gitmek, yakıştı mı sana?Yakıştı mı gidiyorum demeden gitmek? Yakıştı mı veda etmemek ve çekip gitmek? Yakıştı mı ayrılıkla yüzleşmemek? Gittiğini bile söylememek..


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 31.07.2008 tarihinde Esesli tarafından, Öykü Paylaşımları | Mevlana Hikayeleri bölümünde paylaşılmıştır ve 1760 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 4 adet mesaj daha bulunmaktadır.

Önceleri Hayat Veren Şah Damarımdın, Atardın | Ayrılıklar Zamansız Gelir orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleYolu Yaşa, Anı Yaşa | Murathan Mungan Sonraki MakaleFayton | Eski İstanbul’un Sevda Arabası "Fayton"

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz