Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

Okullar Ne Zaman Açılacak – Ne Zaman Kapanacak – Ara Tatil Ve Yaz Tatil Takvimi | İlköğretim Ve Ortaöğretim Okulları 8 Eylül 2008 Pazartesi G..


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 08.08.2008 tarihinde Hale tarafından, Eğitim Haberleri, Gelişmeler, Sorunlar ve Sınavlar bölümünde paylaşılmıştır ve 26352 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Milli Eğitim Bakanlığının ”İlköğretim 1. sınıflar ile ana sınıflarına başlayacak öğrencilerin okul korkularını yenmelerini ve okula uyumlarını sağlamak” amacıyla 2006-2007 eğitim-öğretim yılında başlattığı uygulama bu yıl da devam edecek. Bu çerçevede söz konusu öğrenciler, 1-5 Eylül 2008 tarihleri arasında ”uyum programına” alınacaklar.


Bu uygulamayla öğrencilerin, ”öğretmenlerinin gözetiminde çeşitli etkinliklere katılmaları, okullarını, sınıflarını, arkadaşlarını ve öğretmenlerini tanımaları ve evlerine güvenle gidip gelme eğitimi almaları” amaçlanıyor. Bu süreç içinde veliler de ”çocuklarıyla okula gidip gelmelerinin alışkanlık haline gelmemesi için” zaman zaman sınıf ortamına alınıyor ve rehberlik ve psikolojik danışma servislerince bilgilendiriliyor.

Resmi tatillerin hafta içine denk gelmesi nedeniyle 2008-2009 eğitim-öğretim yılı takviminde yeniden düzenleme yapıldığı için, ilköğretim ve ortaöğretim okulları 8 Eylül 2008 Pazartesi günü açılacak. Eğitim-öğretim yılının ilk yarısı 23 Ocak 2009 Cuma sona erecek ve öğrenciler 26 Ocak-6 Şubat 2009 tarihleri arasında tatil yapacaklar. İkinci yarıyıl 9 Şubat’ta başlayacak ve 12 Haziran’da sona erecek.

AAKaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 08.08.2008 tarihinde Hale tarafından, Eğitim Haberleri, Gelişmeler, Sorunlar ve Sınavlar bölümünde paylaşılmıştır ve 26352 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 1 adet mesaj daha bulunmaktadır.

Okullar Ne Zaman Açılacak - Ne Zaman Kapanacak - Ara Tatil Ve Yaz Tatil Takvimi | İlköğretim Ve Ortaöğretim Okulları 8 Eylül 2008 Pazartesi Günü Açılacak - Milli Eğitim Bakanlığı Okul Açılış - Tatil - Kapanış Tarihleri Açıklaması orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleYapı Kredi Yayınları'ndan Çıkan Son Kitaplar | Jean-Louis Fournier: Dul - Ekmeğimiz: Predrag Matvejević - Yalos: Semra Aktunç - Güzel Eşya,.. Sonraki MakaleDaha İyi Bir Hayat İçin - Osman Müftüoğlu | Çevreniz Ve İlişkilerinizle İlgili Yapacağınız Değişiklikler Daha Kaliteli Hayat Sürmenizi..

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz