Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

Nutuk’taki Gizli Hitabe – 19 Rakamının Yeni Sırlar | Muammer Tüksel – Erhan Kızıltan


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 09.04.2008 tarihinde Esesli tarafından, Kütüphane | Okunması Gereken Kitaplar ve Kitap Özetleri bölümünde paylaşılmıştır ve 1528 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Nutuk’taki Gizli Hitabe | 19 Rakamının Yeni Sırlar

Muammer Yüksel, Erhan Kızıltan


Kitap Açıklaması :

– Nutuk’ta tekrarlanan sözcükler ne ifade ediyor?
– Nutuk’ta geleceğe dair uyarılar var mı?
– Gençliğe Hitabe’nin rakamsal yorumu nedir?
– Nutuk’taki gizli hitabenin sırları neler?
– Yakın gelecekte Türkiye’yi neler bekliyor?
– Nutuk Atatürk’ün bizlere bıraktığı gizli bir şifre mi?

Mustafa Kemal Atatürk’ün 15-20 Ekim 1927 tarihlerinde TBMM’de otuz altı buçuk saatte okuduğu Nutuk sadece milli mücadelemizin ve istiklal savaşımızın siyasi bir tutanağı olmamalıydı.


Bu duygudan yola çıkan bir yazar ve bir bilim adamı Nutuk’u yeni baştan okudular ve Atatürk’ün bütün hayatına egemen olan 19 rakamı ile bilinen bağlantıların ötesinde daha şaşırtıcı ve gizemli sonuçlara ulaştılar. Ayrıca 19 rakamının değişik bir şekilde taranmasıyla ortaya gizli bir Gençliğe Hitabe , bunun yanı sıra da yakın geleceğimizi ilgilendiren önemli tarihler çıktı.

Nutuk içinde düzenli olarak tekrarlanan kelimelerin işaret ettiği anlamlarla birlikte, Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkeler bazında dış ilişkilerini Nutuk söylemi çerçevesinde de irdelemeyi başaran bu kitap, gerçekle gizem arasındaki en doğru ve aydınlık yolu araştırmanın peşinde. Her türlü dogma ve saplantının dışında, okurları sadece sonuçlarla baş başa bırakan ve yorumları onlarla paylaşan benzersiz bir çalışma bu.

(Visited 3 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 09.04.2008 tarihinde Esesli tarafından, Kütüphane | Okunması Gereken Kitaplar ve Kitap Özetleri bölümünde paylaşılmıştır ve 1528 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 1 adet mesaj daha bulunmaktadır.

Nutuk\'taki Gizli Hitabe - 19 Rakamının Yeni Sırlar | Muammer Tüksel - Erhan Kızıltan orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki Makale[Fizik] Manyetik - Mıknatıssal Alan - Magnetik Kutup | Bir Mıknatısın Mıknatıssal Özelliklerini Gösterebildiği Alan - Yerin Manyetik Alanı - Manyetik .. Sonraki MakaleAtatürk Şiirleri : Mustafa Kemal'in Kartalı | Fazıl Hüsnü Dağlarca

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz