Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

Mustafa Kemal Atatürk Neden O Uçağa Binmek İstemedi? | Açıklanamayan Garip Olaylar


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 16.01.2008 tarihinde Hale tarafından, Atatürk'ün Geleceğe İlişkin Kehanetleri bölümünde paylaşılmıştır ve 1434 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Mustafa Kemal Atatürk Neden O Uçağa Binmek İstemedi?

Mustafa Kemal Atatürk, son Osmanlı Padişahları’ndan olan Mehmet Reşat ile Almanya’ya gitmişti. Askeri üsler gezilirken, bir askeri üsde şereflerine uçaklarla gösteriler yapılacaktı. Birinci Dünya Savaşı öncesi 1910 yıllarında uçaklar az çok gelişme göstermişti. Askeri üsde gösteri yapacak olan uçaklardan birine de Atatürk’ün binmesi kararlaştırılmıştı.


Planlanan törende zamanı gelince Atatürk, uçağa doğru ilerlemeye başladı…

Ancak bir anda geri dönerek uçağa binmekten vazgeçtiğini söyler. Bütün ısrarlara rağmen Atatürk fikrinden vazgeçmez. Onun yerine bir Alman subayı uçağa biner.


Uçak havalandıktan bir müddet sonra arızalanarak düşer. İçindeki Alman subayı ölür!…

Atatürk uçağa niçin binmek istemediğini açıklamamıştır. O sadece içindeki sese her zaman olduğu gibi kulak vermiş ve mutlak bir ölümden dönmüştür.

Atatürk’ün Kehanetleri Kitabı Ali Bektan

(Visited 2 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 16.01.2008 tarihinde Hale tarafından, Atatürk'ün Geleceğe İlişkin Kehanetleri bölümünde paylaşılmıştır ve 1434 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 1 adet mesaj daha bulunmaktadır.

Mustafa Kemal Atatürk Neden O Uçağa Binmek İstemedi? | Açıklanamayan Garip Olaylar orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleDünya ve Ülkeler Tarihi Ansiklopedisi: Suudi Arabistan Sonraki MakaleVatan Nedir Bilir Misin Kardeş? | Ne Mutlu Türküm Diyene

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz