Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

Malzeme Bilimi Nedir? | Malzemelerin Özelliklerini, Yapılarını, Ve Davranışlarını İnceleyen Bilim Dalı – Malzeme Bilimi İle İlgili Mühendislikler..


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 25.10.2010 tarihinde Hale tarafından, Bilimsel Gelişmeler - Sosyal ve Fen Bilimleri bölümünde paylaşılmıştır ve 1504 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Malzeme Bilimi

Malzeme bilimi, malzemelerin özelliklerini, yapılarını, ve davranışlarını inceleyen ve yeni malzeme türlerini araştıran, canlı ya da cansız kökenli doğal ya da yapay hammaddelerden, seramik, polimer benzeri ve metal mühendislik malzemelerinin üretimini, bu malzemelerin davranışlarını, yapı, özellik ve işlenebilirliğini inceleyen ve çeşitli sanayi dallarında kullanımlarını gerçekleştiren bilim dalıdır.


Malzemelerin genel yapısını mukavemetini atomik yapılarını üretim biçimlerini inceler.

İlgili Mühendislikler


• Malzeme Bilimi ve Mühendisliği

Bakınız, Malzeme Bilimi Ve Mühendisliği

• Metalurji ve Malzeme Mühendisliği

Bakınız, Metalurji Ve Malzeme Mühendisliği

(Visited 1 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 25.10.2010 tarihinde Hale tarafından, Bilimsel Gelişmeler - Sosyal ve Fen Bilimleri bölümünde paylaşılmıştır ve 1504 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 1 adet mesaj daha bulunmaktadır.

Malzeme Bilimi Nedir? | Malzemelerin Özelliklerini, Yapılarını, Ve Davranışlarını İnceleyen Bilim Dalı – Malzeme Bilimi İle İlgili Mühendislikler orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleEğitim Ve Kalite Yönetimi | Eğitimde Toplam Kalite İlkeleri - Toplam Kalite Yönetiminin Eğitime Etkisi Ve İlkeleri - Toplam Kalite Yönetiminin Öğretme.. Sonraki MakaleAşka Sevdalanma | Fuzuli

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz