Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

‘Keşke’siz Bir Yaşam İçin İletişim | Doğan Cüceloğlu


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 13.12.2007 tarihinde hale tarafından, Kütüphane | Okunması Gereken Kitaplar ve Kitap Özetleri bölümünde paylaşılmıştır ve 1272 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


‘Keşke’siz Bir Yaşam İçin İletişim


Benim verdiğim seminerlerden birinin adı, ‘İletişim ve Etkili Yaşam.’ Bu semineri alanların çoğu bana, şu tür şeyler söylediler: “keşke çocuklarım doğmadan önce bu semineri alsaydım”; “keşke boşanmadan önce bu semineri alsaydım”.
Bir süre sonra bu seminerin içeriğini kitap haline getirdim ve adını da ‘Keşke’siz Bir Yaşam İçin İletişim koydum.

Keşkelerimiz çok! “Keşke çocuğumla daha çok zaman geçirseydim!” “Keşke vicdanımın sesini dinleseydim!” “Dilim tutulsaydı da keşke söylemeseydim!” Ne kadar sık duyarsınız ‘keşke’ sözcüğünü. “Şimdi bildiğimi keşke gençliğimde bilseydim!” diyen kişi, verdiği yanlış kararlardan duyduğu pişmanlığı dile getirir. Haksız mı? Bize verilen şu ömürden başka neyimiz var?

‘Keşke’siz bir yaşam için kim olduğunu ve ne istediğini bilmek yetmez; varoluşunu yaşamayı ve paylaşmayı da bilmek gerekir. Bir düşünün: Pişmanlıklarınızın çoğunun insan ilişkilerinden kaynaklandığını görürsünüz.


Bu kitapta, ailede, işyerinde ve toplumda sağlıklı insan ilişkilerine önem veren, ‘keşke’siz bir yaşam isteyen insanlar için yazdım; yaşamınızın sonunda, “Keşke kendi hayatımı yaşayabilseydim!” dememeniz için!

‘Keşke’siz Bir Yaşam İçin İletişim/ Remzi Kitabevi/ 2002


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 13.12.2007 tarihinde hale tarafından, Kütüphane | Okunması Gereken Kitaplar ve Kitap Özetleri bölümünde paylaşılmıştır ve 1272 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 0 adet mesaj daha bulunmaktadır.

‘Keşke’siz Bir Yaşam İçin İletişim | Doğan Cüceloğlu orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleCumhuriyetimizin İlk Yıllarında Türkiye SSCB İlişkileri | Fotoğraflarla Cumhuriyet'in İlk Yıllarındaki Türk - Sovyet İlişkileri Sonraki MakaleBulutsu Nedir? | Bulutsular Nasıl Oluştu? Bulutsu Türleri - Nebula Bulutsusu - Nebula Oluşumu - Süpernova Sonucu Oluşan Bulutsu

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz