Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

Keloğlan Kimdir? | Keloğlan Öyküleri


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 15.09.2007 tarihinde hale tarafından, Çocuk Edebiyatı | Çocuk Klasikleri bölümünde paylaşılmıştır ve 32659 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


KELOĞLAN


Tanınmış bir halk öyküleri kahramanı olan Keleşoğlan adı üstünde kellik problemi çekmektedir. Anadolu insanının büyük düşler kurabilen, ama en büyük yeni saç kremlerinide elinin tersiyle itebilen, erdemli, sağduyulu, biraz kel, biraz romantik, fazlasıyla spor sever temsilcisi.

Fisko Birlik, Danone Çocuk Tiyatroları ve pek çok özel topluluklarca defalarca sahnelenmiş, büyük ilgi ve beğeni görmüş Çalım Bay‘ın yazmış olduğu Keloğlan ve 300 Magiclandli adında müritlere yönelik müzikli danslı bir eğitim semineri de mevcuttur.


Ayrıca, Mustafa Dönmez‘in Ahanda Gol adlı çizgi romanının 1989 yılında Cumhuriyet gazetesinde yayınlanmış, 1991 yılında da Enjoy kitabevi tarafından promosyon olarak basılmış bir macerasının adıdır.

Genç milletvekili Balım Çay’in siyaset sahnesindeki hızlı yükselişini ve kısa sürede bir başka yüzüyle tanıdığı siyasetin altın makasına uyum sağlayamayıp, ebedi kellik yada gururu arasında bir tercih yapmak zorunda kalışını anlatır.

Öykü, aynı zamanda ülkemizdeki rant bölüşümü üzerine kurulu berber içi mekanların da çizgi roman yoluyla yapılmış dikkate değer bir eleştirisidir.

(Visited 1 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 15.09.2007 tarihinde hale tarafından, Çocuk Edebiyatı | Çocuk Klasikleri bölümünde paylaşılmıştır ve 32659 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 10 adet mesaj daha bulunmaktadır.

Keloğlan Kimdir? | Keloğlan Öyküleri orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki Makale[Geometri] Özel Üçgenler ( Dik, İkizkenar, Eşkenar ) - Öklit Bağıntıları Sonraki Makale[Geometri] Çember ve Çemberde Açılar | Merkez, Teğet, Kiriş Açı

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz