Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9024 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 17.01.2020 08:03

İlköğretim Kayıtları Yarın Başlıyor l 30 Temmuz 2008 Tarihinde Sona Erecek


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 01.06.2008 tarihinde patriot34 tarafından, Eğitim Haberleri, Gelişmeler, Sorunlar ve Sınavlar bölümünde paylaşılmıştır ve 1178 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


İlköğretim Kayıtları Yarın Başlıyor

İlköğretim okullarına öğrenci kayıtları yarın başlayacak. İnternet üzerinden gerçekleştirilecek olan kayıtlar, 30 Temmuz 2008 tarihinde sona erecek.

İlköğretim okullarına öğrenci kayıtları yarın başlayacak. İnternet üzerinden gerçekleştirilecek olan kayıtlar, 30 Temmuz 2008 tarihinde sona erecek.
Ortaöğretimde geçen yıl 16 ilde pilot uygulama olarak başlatılan ”e-kayıt” sistemi bu yıl Türkiye geneline yaygınlaştırılacak.


Ortaöğretimde sınavla öğrenci alan fen ve anadolu liseleri dışındaki liselere kayıtlar ise 15 Ağustostan sonra okulların kontenjanlarına göre yapılacak. Ortaöğretim Kurumları Sınavı (OKS) sonuçlarına göre öğrenci alan liseler ise Milli Eğitim Bakanlığının belirleyeceği takvime göre kayıt yapacak. Ortaöğretim kayıtları da internet üzerinden alınacak.

İnternet üzerinden kayıt uygulaması, adrese dayalı nüfus kayıt sistemine göre öğrencilerin, velilerin ikametlerine en yakın ortaöğretim kurumlarına yerleştirilmesini esas alıyor.

Bu çerçevede veliler, internet aracılığıyla Milli Eğitim Bakanlığının web sitesinden form doldurarak kayıt başvurusu yapıyor. Başvurular değerlendirilerek, öğrenci ikametgahına en yakın okula yerleştiriliyor ve buna ilişkin listeler ilan ediliyor. Öğrencilerin kesin kayıt işlemleri, ilan edilen listelere göre okul müdürlüklerince gerçekleştiriliyor.


MEB yetkilileri, internet üzerinden kayıt sisteminin, velilerin şikayetlerine neden olan ”zorunlu bağışı ortadan kaldırdığını” belirttiler. var tmp; tmp = document.getElementById(“news_content”).getElementsByTagName(“a”); for(i=0; i


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 01.06.2008 tarihinde patriot34 tarafından, Eğitim Haberleri, Gelişmeler, Sorunlar ve Sınavlar bölümünde paylaşılmıştır ve 1178 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 0 adet mesaj daha bulunmaktadır.

İlköğretim Kayıtları Yarın Başlıyor l 30 Temmuz 2008 Tarihinde Sona Erecek orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki Makaleİsviçre Üzerinde Ay Ve Venüs | Günün Gökbilim Görüntüsü - 2 - 28 Şubat 2011 Sonraki MakaleHattiler - Hatti Uygarlığı - Hatti Sanatı

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz