Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

[İlk Yardım] Kulak Tıkanması Durumunda Yapılması Gereken Tıbbi Müdahaleler


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 03.12.2007 tarihinde Erkan tarafından, İlk Yardım Kursu | Temel Uygulamalar bölümünde paylaşılmıştır ve 23202 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Çoğunlukla uçak yolculuklarında veya deniz seviyesinden yükseklere çıkıldığında görülen kulak tıkanması yutkunarak, ciklet çiğneyerek, burunu kapayıp ıkınarak geçiştirilebilir. İşitme giderek azalıyor ve kulağınızda bir dolgunluk hissediyorsanız dış kulak yolunda kulak kiri birikmesi sözkonusu olabilir. Buşon adı verilen kulak kiri gliserin damlatıp yumuşatıldıktan sonra bir sağlık kurumunda kulak özel bir enjektör yardımıyla ılık su püskürtülerek temizlenmelidir. Kaşıntı veya tıkanma durumunda kulağı sivri cisimlerle karıştırmak kulak yolunu ve kulak zarını zedeleyebilen yanlış bir harekettir.


(Visited 1 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 03.12.2007 tarihinde Erkan tarafından, İlk Yardım Kursu | Temel Uygulamalar bölümünde paylaşılmıştır ve 23202 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 0 adet mesaj daha bulunmaktadır.

[İlk Yardım] Kulak Tıkanması Durumunda Yapılması Gereken Tıbbi Müdahaleler orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleIT'S not often you get something for nothing these days you're Sonraki MakaleHıdırellez Nedir? Hıdırellez Bayramı - Hıdrellez - 6 Mayıs | Hıdrellez Anlamı - Bath Açma - Hıdrellezle İlgili Diğer İnançlar - Hıdre..

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz