Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

[İlk Yardım] Karın Ağrısı Durumunda Yapılması Gereken Tıbbi Müdahaleler


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 03.12.2007 tarihinde Erkan tarafından, İlk Yardım Kursu | Temel Uygulamalar bölümünde paylaşılmıştır ve 7819 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Günlük hayatta çok çeşitli nedenler bağlı olarak sık karşılaşılan bir belirtidir. Sindirim sistemi, idrar yolları, üreme organlarını ilgilendiren hastalıklar karın ağrısına neden olur. Bunlardan bir bölümü acil cerrahi girişim gerektirecek kadar ciddi olabilir.

Karın ağrısı çoğunlukla sindirim sistemine ilişkin basit rahatsızlıklardan kaynaklanır. Ancak sürekli ve şiddetli ağrılar için doktora başvurulmalıdır. Karın ağrısı sırasında kusma, karında şişlik, gaz ve dışkı çıkaramama, cillte solukluk ve terleme, hızlı yüzeyel solunum, nabız hızlanması, ateş, huzursuzluk gibi belirtiler varsa karın içi organlarda gibi ciddi sorunlar olabilir. Böyle durumlarda doktor gelinceye kadar hastaya yiyecek, içecek ve ilaç verilmemeli, hasta rahat ettiği bir konumda istirahat etmelidir.


(Visited 1 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 03.12.2007 tarihinde Erkan tarafından, İlk Yardım Kursu | Temel Uygulamalar bölümünde paylaşılmıştır ve 7819 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 0 adet mesaj daha bulunmaktadır.

[İlk Yardım] Karın Ağrısı Durumunda Yapılması Gereken Tıbbi Müdahaleler orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleKalp Pili - Pacemaker Nedir? | Ne Zaman Kullanılır? Kalp Pili Nasıl Takılır? Sonraki MakaleAtatürk Şiirleri : Onsuz | Ziya Osman Saba

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz