Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

İçimdeki Öteki Kadın! | Candan Ünal


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 21.04.2011 tarihinde Hale tarafından, Öykü Paylaşımları | Mevlana Hikayeleri bölümünde paylaşılmıştır ve 1645 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


İçimdeki Öteki Kadın!

Elimi, kolumu, gözlerimi ve tüm vücudumu yöneten aklım, iş onu yönetmeye geldiğinde çaresiz kalıyor.


Bildiğim, öğrendiğim, savunduğum tüm inançlarımı yıkıp geçen bu kadını durdurmam mümkün değil. Onun da ben olduğumu kabul etmek, beni ortadan kaldırabilir.

Kendi varlığımı tehdit ediyorum. Sanki beni sürekli bulunduğu yere doğru çekmeye çalışıyor. Gitmek istemiyorum. Ayaklarımı yere ne kadar sıkı basmaya çalışırsam, o kadar düşüyorum. Üstüm başım; toz, toprak ve çamur içinde kalıyor.


Onun olduğu katta yaşam daha kolay ve olağan. Üstelik bilmediğim bir yer değil. Yukarı tırmanıyorsan, tüm yokuşlardan geçmişsindir. Bildiğim ve deneyimlediğim yerlere geri dönmek istemiyorum.

İçinde hiç mutlu olmadığım ve hep daha büyük anlamlar aradığım için terk ettiğim eski duraklara, neden gitmek isteyeyim ki?
Aklın sınırında mıyım? Deliliğin sınırında mı? İçimde dolaşan bu yabancı kadın kim? Kime çarpıyorum en amansız saatlerde?

Hepsinin altında ruhum yatıyor aslında. Bildikçe ve öğrendikçe, yaşamak zorlaşıyor. Uyum sağlayamıyorum dünyaya. Bilerek yaşamak; yani katlanmak ne zor!

Oysa, bir düşün orta yerinde, hiç görmeden kendini ve hiç karşılaşmadan içindeki diğer senle yaşayıp gitmek vardı! Olmadı…..

Candan Ünal

(Visited 3 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 21.04.2011 tarihinde Hale tarafından, Öykü Paylaşımları | Mevlana Hikayeleri bölümünde paylaşılmıştır ve 1645 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 1 adet mesaj daha bulunmaktadır.

İçimdeki Öteki Kadın! | Candan Ünal orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleAtatürk Geleceği Mi Görüyordu? | Atatürk'ün Kehanetleri Sonraki MakaleAma En Önce Ve İlla Ki Sağlık Olsun! | Can Yücel

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz