Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

Görülmemiş Türkiye – Mübadele | Orijinal Fotoğraflar İle


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 19.01.2012 tarihinde Hale tarafından, Yakın Dönem Türkiye Tarihi bölümünde paylaşılmıştır ve 1443 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Görülmemiş Türkiye – Mübadele

Orijinal Fotoğraflar İle


Mübadele

29 OCAK 1923 “Mübadele”nin Anadolu’dan aldığı bir gemi dolusu insan, İstanbul Boğazı’ndan geçiyor. İnsanlar ayakta, denkleri yanlarında. Yolculuk Yunanistan’da son bulacak.


Fotoğraf: Frank Amerıca/ Near East Relıef

Üstte Yayalar, Altta Yolcular

Fotoğraf 1937 yılında bir vapurdan çekilmiş. O zamanlar gişeler Galata Köprüsü’nde. Rotalar arasında Moda – Kalamış da var, Adalar – Pendik de. Tarifede 1. ve 2. Mevkii fiyatları görülüyor, bugünden farklı olarak. Bir de “giriş” ya da “çıkış” diye bir şey yok o günlerde. Bunun yerine tabelalarda “Girilir” ve “Çıkılır” yazıyor.

Fotoğraf: Bernard F. Rogers

Perilerin Düğünü


Yıl 1929. Üçhisarlı damat almış eline düğün bayrağını. Gelin alayı tüm aile kalabalığıyla birlikte ilerliyor. Arkada gelinin köyü.

Fotoğraf: Maynard Owen Wıllıams

Nüfus

Yıl 1929. Üçhisarlı damat almış eline düğün bayrağını. Gelin alayı tüm aile kalabalığıyla birlikte ilerliyor. Arkada gelinin köyü.

Fotoğraf: Maynard Owen Wıllıams

(Visited 6 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 19.01.2012 tarihinde Hale tarafından, Yakın Dönem Türkiye Tarihi bölümünde paylaşılmıştır ve 1443 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 8 adet mesaj daha bulunmaktadır.

Görülmemiş Türkiye – Mübadele | Orijinal Fotoğraflar İle orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleDünya Okyanus Günü | 8 Haziran Tarihinde Kutlanan Henüz Resmi Olarak Kabul Edilmemiş Olan Özel Gün Sonraki MakaleGitmek | Can Yücel

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz