Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

[Geometri] Brocard Çemberi – Yedi Nokta Çemberi | Bir Üçgenin Çevrel Çemberinin Merkezi İle Simedyanı Arasındaki Doğru Parçasını Çap Kabul Eden Çember..


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 19.12.2011 tarihinde Hale tarafından, Matematik ve Geometri Konu Anlatımları bölümünde paylaşılmıştır ve 1490 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Brocard Çemberi – Yedi Nokta Çemberi

Brocard çemberi – yedi nokta çemberi, geometride, bir üçgenin çevrel çemberinin merkezi ile simedyanı arasındaki doğru parçasını çap kabul eden çember.


Çevrel çember merkezi, Cc ve simedyan, Sy.

Brocard noktaları bu çemberin içinde yer alır. Brocard çemberi, adını Fransız matematikçi Henri Brocard‘tan almıştır.


Bakınız, Henri Brocard

Brocard Noktaları | Geometride Bir Üçgen İçinde Yer Alan Özel Noktalar

Brocard Üçgeni | Brocard Çemberinin İçinde Konumlanan Üçgen


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 19.12.2011 tarihinde Hale tarafından, Matematik ve Geometri Konu Anlatımları bölümünde paylaşılmıştır ve 1490 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 0 adet mesaj daha bulunmaktadır.

[Geometri] Brocard Çemberi - Yedi Nokta Çemberi | Bir Üçgenin Çevrel Çemberinin Merkezi İle Simedyanı Arasındaki Doğru Parçasını Çap Kabul Eden Çember orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleT.C. Orman Ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü | 1839’da Ormancılık Hizmetlerinin Takibi İçin Ticaret Nezaretine Bağlı Bir Orman Müdürlüğü Ku.. Sonraki MakaleVietnam Savaşı ( 1965 - 1973 ) | Vietnam Savaşından Sonra - Vietnam’ın Kampuchea’yı İşgali - Çin’nin Vietnam’a Saldırısı..

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz