Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

Esrarengiz Hintli Mihrace’nin Sırrı Hala Çözülemedi | Mustafa Kemal Atatürk İçin Yapılan Kehanetler


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 22.05.2008 tarihinde Hale tarafından, Atatürk'ün Geleceğe İlişkin Kehanetleri bölümünde paylaşılmıştır ve 1593 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Esrarengiz Hintli Mihrace’nin Sırrı Hala Çözülemedi

Mustafa Kemal Atatürk İçin Yapılan Kehanetler


Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün olağan üstü yaşamı boyunca, başından son derece ilginç ve gizemli olayların geçtiği biliniyor.

Bunlardan bir tanesi de kendisini ziyarete gelen Hintli bir Mihrace’yle ilgilidir.


Bilindiği gibi Hint halkı, Ulusal Kurtuluş Savaşı’nda, Atatürk’ü ve Türk halkını bırakmamış ve maddi – manevi olarak, Türk halkının yanında yer almışlardı.

Kurtuluş Savaşı’ndan yıllar sonra, 1929 yılında, bir Hintli Mihrace, Atatürk’ü Pera Palas’taki 101 nolu odasında ziyaret etmeye gelmişti…

Mihrace’nin Atatürk’ü hangi amaçla ziyarete geldiği bilinmiyor… Bilinmeyen bir başka nokta da, Mihrace’nin kim olduğudur. Bu güne kadar Mihrace’nin kimliği ile ziyareti anlaşılmamıştır. Mihrace’nin ziyaretinde anlaşılamayan ve işin içinden çıkılamayan, çok daha ilginç bir başka nokta da vardır…

Mihrace’nin, Atatürk’e sunduğu hediyenin kendisinde de bir sır gizliydi…

Bu hediye, altın sırmalı Hint işi bir ipek seccadeydi. Seccadenin üzerindeki desende, bir şamdanın asılı olduğu bir düz kemeri; her iki yanında birer güvercin bulunan, beş kubbeli bir diğer kemerin çevrelediği görülüyordu. Bordür motifi, fillerden oluşuyordu.

Desenin en ilginç unsuru ise, her iki kemerin arasındaki, dal kıvrımı ve gül motifleri ile süslü boşlukta yer alan, Romen rakamlı bir saat kadranıydı:

Bu saat, 09:08’i gösteriyordu…


Esrarengiz Mihrace’nin ziyaretinden 9 yıl sonra, Atatürk, hepimizin bildiği gibi, seccadede işlenmiş olan motifte gösterilmiş olan saate çok yakın bir saatte: 09:05’te vefat etmişti…

Seccade halen Perapalas’da bulunmaktadır…

Atatürk’ün Kehanetleri Kitabı
Ali Bektan

(Visited 2 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 22.05.2008 tarihinde Hale tarafından, Atatürk'ün Geleceğe İlişkin Kehanetleri bölümünde paylaşılmıştır ve 1593 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 2 adet mesaj daha bulunmaktadır.

Esrarengiz Hintli Mihrace’nin Sırrı Hala Çözülemedi | Mustafa Kemal Atatürk İçin Yapılan Kehanetler orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleEn Çok Cahilden Korkarım! | Zülfü Livaneli Sonraki MakaleHalk Edebiyatı Üstüne Birkaç Söz | Yaşar Kemal

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz