Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

[El, Kol ve Avuçlar] Kenetlenmiş Eller Beden Dili


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 16.10.2007 tarihinde Erkan tarafından, Beden Dili | Dikkat Vücudunuz Konuşuyor bölümünde paylaşılmıştır ve 866 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Bu hareketi kullanan kişiler genellikle gülümseyip mutlu göründüklerinden başlangıçta bu hareket bir güven hareketi gibi görünür. Ancak bir sefer, henüz kaçırdığı bir satışı anlatan bir pazarlamacıyı izledik. Hikayesi ilerledikçe sadece ellerini kenetlemekle kalmadığını ve parmaklarının sanki birbirlerine yapışmış gibi beyazlaşmaya başladıklarını gördük. Buna göre bu hareket hayal kırıklığına uğramış veya saldırgan bir durumu göstermekteydi.

Nierenberg ve Calero kenetlenmiş eller üzerine yaptıkları araştırmalar sonucunda bunun kişinin olumsuz bir yaklaşımı dizginlemeye çalıştığını gösteren bir hayal kırıklığı hareketi olduğuna karar verdiler. Hareketin üç ana konumu vardır: eller yüzün karşısında kenetlenmiş (Şekil 39), otururken eller masanın üzerinde veya kucakta (Şekil 40) ve ayaktayken eller apış arası hizasında (Şekil 41).


Ayrıca ellerin tutulduğu yükseklikle kişinin olumsuz duygularının derecesi arasında da bir ilişki varmış gibi görünmektedir. Yani eller Şekil 39’daki gibi yüksekteyken kişinin kontrol edilmesi Şekil 40’taki konuma göre daha zor olabilir. Tüm olumsuz hareketler gibi saldırgan yaklaşımın ortadan kalkması için kişinin ellerini çözerek avuçların ve vücudun ön tarafının açık olacağı duruma getirilmesi için bir şeyler yapılması gerekmektedir.


(Solda) Şekil 39 Eller yukarıda kenetli
(Ortada) Şekil 40 Eller orta konumda kenetli
(Sağda) Şekil 41 Eller alçakta kenetli


(Visited 775 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 16.10.2007 tarihinde Erkan tarafından, Beden Dili | Dikkat Vücudunuz Konuşuyor bölümünde paylaşılmıştır ve 866 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 0 adet mesaj daha bulunmaktadır.

[El, Kol ve Avuçlar] Kenetlenmiş Eller Beden Dili orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleAtarcanın Eli | Günün Gökbilim Görüntüsü - 1 - 31 Mayıs 2010 Sonraki MakaleBugün Pazar | Nazım Hikmet Ran..

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz