Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

[El, Kol ve Avuçlar] Kandırma Amaçlı Avuç Beden Dili


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 16.10.2007 tarihinde Erkan tarafından, Beden Dili | Dikkat Vücudunuz Konuşuyor bölümünde paylaşılmıştır ve 2441 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Okuyucu, “Yani avuçlarımı göstererek yalan söylersem insanlar bana inanır mı?” diye soracaktır. Bu sorunun cevabı hem evet hem de hayırdır. Avuçlarınız açık olarak yalan söylerseniz dürüstlükle ilgili hareketlerin çoğu eksik olacağından ve yalanla ilgili olumsuz hareketleri de açık avuçlarla çelişkili biçimde yapacağınızdan samimi olmadığınız anlaşılabilir.

Profesyonel yalancılar sözel olmayan işaretlerinin sözel yalanlarıyla uyuşması sanatını öğrenmiş insanlardır. Profesyonel yalancı yalan söylerken dürüstlükle ilgili sözel olmayan işaretleri ne kadar etkili olarak kullanırsa işini o kadar daha iyi yapar.


Ancak başkalarıyla iletişim kurarken açık avuç hareketlerini kullanarak kendinizi daha inandırıcı kılmanız mümkündür. Buna karşılık açık avuç hareketleri alışkanlık halini aldıkça doğruyu söylememe eğilimi de azalır. İlginçtir ki çoğu insan avuçları açıkken yalan söylemekte zorlanırlar ve avuç işaretlerini kullanmak başkalarının vereceği yanlış bilgilerin azalmasını sağlayabilir. Bu ayrıca size karşı daha açık davranmalarını da teşvik eder.


(Solda) Şekil 17 Edilgen avuç konumu
(Sağda) Şekil 18 Baskın avuç konumu


(Visited 19 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 16.10.2007 tarihinde Erkan tarafından, Beden Dili | Dikkat Vücudunuz Konuşuyor bölümünde paylaşılmıştır ve 2441 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 0 adet mesaj daha bulunmaktadır.

[El, Kol ve Avuçlar] Kandırma Amaçlı Avuç Beden Dili orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleKutup Yıldızı - Polaris | Küçük Ayı Takımyıldızının En Parlak Yıldızı Sonraki MakaleAtatürk'ün Kehanetleri | Gazeteci Ali Bektan

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz