Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

[Coğrafya] Biyosfer – Canlı Küre | Dünyada Canlıların Yaşadığı 16-20 Km Kalınlığında Tabaka


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 10.03.2010 tarihinde Hale tarafından, Dünya Coğrafyası | İcatlar ve Keşifler bölümünde paylaşılmıştır ve 1695 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Biyosfer – Canlı Küre

Dünyanın çevresinde, canlıların yaşadığı kesimlere verilen ad.


Canlı küre, Biyosfer, atmosfer içinde 10.000 metreye kadar olan bölümleri içine alır.

Bu yüksekliklerde, özellikle bakterilerin ve mantar sporlarının toplandığı tespit edilmiştir. 6700 metreye kadar olan yükseltilerde de, kara hayvanları yaşamaktadır. Denizlerde yaşayan canlıların da 5.000 metreye kadar bulundukları tespit edilmiştir.


Böylece, biyosferin bu iki sınırı içinde yaşayan canlılar, ısı, sıvı şartları ve hayat için gerekli bütün şartların, o bölgelerde bulunma durumları ve nispetlerine göre, çok değişik cinslerde, yaşamalarına devam etmektedirler.

(Visited 3 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 10.03.2010 tarihinde Hale tarafından, Dünya Coğrafyası | İcatlar ve Keşifler bölümünde paylaşılmıştır ve 1695 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 1 adet mesaj daha bulunmaktadır.

[Coğrafya] Biyosfer - Canlı Küre | Dünyada Canlıların Yaşadığı 16-20 Km Kalınlığında Tabaka orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakalePiaget Teorisi | Bilme - Anlama - Yorumlama Ve Öğrenme Eylemlerini Gerçekleştirmeyi Sağlayan Zihinsel Etkinliklerin Genel Adı - Piaget Teorisi Ve Geli.. Sonraki MakaleAtatürk’ün Yıllar Sonra Çıkan Kehaneti Ve Montrö Anlaşması | Kurtuluş Savaşı Sonrası Kehanetleri

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz