Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

Bonzai Nedir? | Bonzai Zararları Ve Yan Etkileri – Asrın Tehlikesi – Bonzai Nasıl Kafa Yapar Ve Neden Öldürür ?


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 19.08.2014 tarihinde Hale tarafından, Sağlık Dünyası | Alternatif Tıp | İlk Yardım bölümünde paylaşılmıştır ve 2030 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Bonzai Nedir? | Bonzai Zararları Ve Yan Etkileri – Asrın Tehlikesi – Bonzai Nasıl Kafa Yapar Ve Neden Öldürür ?

Bonzai Zararları Ve Yan Etkileri – Bonzai Asrın Tehlikesi. Uyuşturucu Madde İçerikli Olan Ve Kullanımı Esnasında İnsan Metabolizmasına Çok Zararları Dokunan Bonzai Neden Kullanılıyor?


Bonzai Nedir? Bonzai Zararları ve Yan Etkileri – Bonzai Asrın Tehlikesi. Uyuşturucu Madde içerikli olan ve kullanımı esnasında insan metabolizmasına çok zararları dokunan Bonzai tamamen uyuşturucu maddeden ve bazı bitkilerin yapraklarına karıştırılarak elde edilmektedir. Bonzai zararları ve etkileri kalcı hasarlar bırakabilmek le beraber büyük ölçüde bağımlı hale gelmektedir.

Bonzai Sentetik Cannabinoid ismi altındaki birçok maddeden oluşmaktadır. Tamamen kimyasal olan bu uyuşturucu madde bazı bitlkilerin yapraklarına karıştırılarak ortaya çıkmaktadır. İçildiği zaman insan üzerinde çok büyük bir etkisi olmaktadır.


Bonzai kullanan bir insanda oluşa bilecek zararlar aşağıda maddeler halinde sizler için sıraladık…

Bonzai Zararları;

1- Kan basıncıda hızlı artış ve nabız yükselmesi
2- Şiddetli ağız kuruluğu
3- Göz kızarıklığı
4- Halüsülasyon hayal görme
5- Açlık hissi
6- Ortam seçememe nerede olduğunu hatırlayamama
7- Geçici körlük
8- Geçici felç durumu

Yeni nesil çocukların kandırılarak farklı türde bu uyuşturucu maddelere alıştırılması günümüzde yaşanılan bir sorun olarak gözümüze çarpıyor. Ailelerin biliçlendirilip bu uyuşturucu madde tehlikesinden çocuklarımızı uyararak uzak tutalım.

Vücutta Adeta Bir Patlamaya Neden Oluyor

Bonzai yapılan araştırmalara göre Eroinden daha teklikeli olduğu öğrenilmiştir. Bonzai üzerinde yapılan detaylı araştırmalar bu uyuşturucunun kişide adeta patlama yaptığı anlatıldı.


Bonzai yapılan araştırmalara göre Eroinden daha teklikeli olduğu öğrenilmiştir. Bonzai üzerinde yapılan detaylı araştırmalar bu uyuşturucunun kişide adeta patlama yaptığı anlatıldı… Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, genellikle “bir defadan bir şey olmaz” düşüncesiyle kullanan gençleri pençesi altına alan bonzai (sentetik kannabinoid) adlı uyuşturucunun etkilerini anlattı. Nevzat Tarhan, Türkiye’de bu tür vakalarının 2011’de ilk kez bildirildiğini, 2013’te ise adeta patlama yaptığını ifade ederek, şöyle konuştu: “Bonzai sigaranın içinde karıştırılarak, sprey halinde de içilebiliyor. Bu nedenle kullanım sırasında çevreden anlaşılması bir hayli zor. Diğer olumsuz etkisi de beyin hücrelerinde kısa sürede büyük hasarlar

meydana getirmesi. Özellikle genetik yatkınlığı olan veya yüksek dozda madde kullanan kişilerde, şizofreni benzeri durumlar ortaya çıkabiliyor. Bazı kişilerde de ani kalp durmalarıyla ölümlere neden olabiliyor.” Tarhan, uyuşturucular arasında en yüksek haz etkisi olan maddenin eroin olduğunu belirterek, “Fakat bonzainin eroine benzer etkisi de var. Eroinden daha fazla yan etkiye sahip. Ayrıca ona göre çok daha ucuz ve kolay ulaşılabilir” diye konuştu. Bonzainin hukukta esrar statüsünde kabul edildiğini söyleyen Tarhan “Halbuki üzerinde esrar taşıma ya da içici olma durumu, suç sayılmıyor. Ama eroinde üzerinde bir içimlik kadar da olsa büyük cezası var. Onun için bonzainin esrar değil eroin statüsüne alınması lazım. Ayrıca rol model olarak seçilen kişiler madde kullanınca, gençler de onları örnek alıyorlar. Hem Hollywood hem de Türkiye’deki eğlence sektöründe çalışan kişiler, gençlere kötü örnek oluyor. Bazı gençler de ünlü olma ve onlara benzeme duygusu içinde ortama girdiklerinde bu maddeleri kullanabiliyorlar” şeklinde konuştu.

Bonzaiye karşı Nuri Alço’lu savaş

Türkiye’de genç ölümlere damgasını vuran bonzaiye karşı mücadele kampanyasına Eskişehir’den başlanacak.

‘Uyuşuyorum’ projesi kapsamında ‘Hayata Evet De’ festivali 30 ilde düzenlenecek. Nuri Alço ve Hande Yener gibi isimler de kamu spotlarında rol alarak kampanyaya destek verecek.

Habertürk Gazetesi’nden Can Hacıoğlu’nun haberine göre, Eskişehir Vali Yardımcısı Ömer Faruk Güray, projeyle madde bağımlılığına, özellikle de bonzai tehlikesine karşı mücadele edileceğini belirtti. Günay, ”Hastalığı önlemek için aşı yaparsın, bunun aşısı yok, bunun aşısı bilinçlenme. Bu nedenle eğitim çalışmaları son derece yararlı” dedi.

Eskişehir Emniyet Müdür Yardımcısı Sinan Boz ise, proje kapsamında ‘Hayata Evet De’ adlı festivalin 30 ilde düzenleneceğini, kamu spotları ve kısa filmler hazırlanacağını söyledi. Kısa film ve kamu spotlarında Nuri Alço ve Hande Yener’in de aralarında bulunduğu 6 ismin rol alacağı belirtildi.

Kaynak


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 19.08.2014 tarihinde Hale tarafından, Sağlık Dünyası | Alternatif Tıp | İlk Yardım bölümünde paylaşılmıştır ve 2030 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 4 adet mesaj daha bulunmaktadır.

Bonzai Nedir? | Bonzai Zararları Ve Yan Etkileri - Asrın Tehlikesi – Bonzai Nasıl Kafa Yapar Ve Neden Öldürür ? orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleÇanakkale Savaşı'nda Sağlık Hizmetleri | Çanakkale Savaşı ve Kızılay Sonraki MakaleNamaz Nasıl Kılınır? | Namazın Kılınışı – Namaz Kılınırken Okunan Sureler - Resimli 5 Vakit Namaz Kılınışı Anlatım – Cuma Namazı – Bayram Namazı - Cen..

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz