Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

Atatürk’ün Romanya İçin Söylediği Kehanet | Kurtuluş Savaşı Sonrası Kehanetleri


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 15.03.2009 tarihinde Hale tarafından, Atatürk'ün Geleceğe İlişkin Kehanetleri bölümünde paylaşılmıştır ve 1790 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Atatürk’ün Romanya İçin Söylediği Kehanet

Kurtuluş Savaşı Sonrası Kehanetleri


29 Ekim 1937’de Ankara Sergi Evi’nde Cumhuriyet Bayramı şerefine balo veriliyordu. Bu baloya Romanya Başbakan’ı Titülesku da davetliydi. Salonun bir köşesinde Atatürk, Başbakan Celal Bayar, Tevfik Rüştü Aras, Romanya Başbakan’ı ve devletlerin diğer ileri gelenleri bulunmaktaydı. Bu arada Romanya Büyükelçisi ile konuşuyorlardı. Bir ara Atatürk Romanya Başbakan’ı Titülesku’ya, Balkan Birliği’nin lüzumundan ve oluşturulmasından bahseder ve şu soruyu sorar:

– “ Ekselans, dünya siyasi durumunun nezaketini biliyorlar mı? Bir cehennemi harbin vukuunda (olduğunda) ilk harekete Romanya maruz kalacaktır. Eğer sezmiyorlarsa Romanya Devleti’nin dahil bulunacağı bir Balkan Birliği’nin süratle tekviyesi lazımdır.”


Atatürk bu sözlerinden sonra, Romanya Kralı’nın bu konuda Türkiye’yi ziyaret etmesini istediğini de Titülesku’ya bildirir.

Birkaç gün sonra Titülesku Romanya’ya geri döner. Atatürk’ün söylediklerini Kralına anlatır. Fakat Romanya Kralı Başbakan Titülesku’nun ilettiği mesajın ne derece önemli olduğunu anlayamaz. Ve Titülesku’nun Atatürk’ün bu fikirlerini kabul ettiğini görünce, onu da Başbakanlık görevinden uzaklaştırır.

Romanya Kralı böyle bir savaşın çıkacağına asla inanmıyordu!… Oysa ki Atatürk yanılmamaktaydı… Romanya Kralı bunun faturasını İkinci Dünya Savaşı başladığında öder. 1940 yılında önce Ruslar Romanya’nın elinde bulunan bazı bölgeleri ele geçirir. Arkasından Alman Orduları da 1940 sonlarına doğru Balkanlar yönüne doğru harekete geçerler. Önce Macaristan’ı arkasından da Romanya’yı alırlar.

Atatürk’ün kehaneti doğru çıkmış ve kendisinin önceden söylediği gibi Romanya işgal edilmiştir…

Atatürk’ün Kehanetleri Kitabı
Ali Bektan

(Visited 3 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 15.03.2009 tarihinde Hale tarafından, Atatürk'ün Geleceğe İlişkin Kehanetleri bölümünde paylaşılmıştır ve 1790 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 1 adet mesaj daha bulunmaktadır.

Atatürk’ün Romanya İçin Söylediği Kehanet | Kurtuluş Savaşı Sonrası Kehanetleri orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleDevalüasyon Nedir? | Sabit Kur Sistemlerinde Ödemeler Dengesi Açık Veren Ülkenin Ulusal Parasının Dış Satınalma Gücünün, Hükümetçe Alınan Bir Kararla .. Sonraki MakaleKurban Ve Kurban Bayramı | Kurbanın Hükmü - Kurban Kimlere Borçtur? Hangi Hayvanlar Kurban Edilir? Kurbanın Bedelini Yoksullara Vermekle Kurban Kesilm..

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz