Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 6235 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 19.12.2015 08:31

Atatürk’ün Pek Bilinmeyen Bir Notu | Benim İçin Tek Hedef Vardır: Cumhuriyet Hedefi – Prof. Dr. Afet İnan

İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 16.03.2012 tarihinde Hale tarafından, ATATÜRK'ün Hayatı ve Hakkında Yazılanlar bölümünde paylaşılmıştır ve 162 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları
Atatürk’ün Pek Bilinmeyen Bir Notu

Benim İçin Tek Hedef Vardır: Cumhuriyet Hedefi

Atatürk tarafından el yazısıyla yazılan aşağıdaki not, her kuşağa yol göstermesi bakımından paha biçilmez bir değer taşımaktadır.

Büyük Önder’in Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı duyduğu sarsılmaz inanç ve bu inançla çevresine tavsiyeleri onun karakter yapısını bütün açıklığıyla belirlemektedir.

Bu tarihi belgenin fotokopisi Atatürk Araştırma Merkezi’ne Prof. Dr. Afet İnan tarafından verilmiştir.

“Benim için tek hedef vardır: Cumhuriyet hedefi.

Bu hedefe vasıl olmak için, muayyen yolda yürüyen arkadaşların muvaffak olması için, tevessül edilen doğru yolda, namuskârane yolda çok çalışmak ve faal olmak lazımdır.

Arkadaşlar, benden iltimas beklenmemelidir. Hepiniz benim nazarımda kıymetli, yüksek kardeşlersiniz. Amma hepinize gösterdiğim hedef, âli, kutsi bir hedeftir. Hepiniz oraya müteveccihsiniz. Hanginiz daha güzel hatlarla, muvaffakiyetlerle oraya vasıl olursanız, onu, ellerimi çatlatıncaya kadar çarparak takdir edeceğim, alkışlayacağım.

Benden iltimas ve tarafgirlik beklemeyin arkadaşlar!

Adam olanlar, insan olanlar, fikirleri olanlar, yüksek ideali olanlar kıymetlerini göstersinler!

Benim size kardeşçe söyleyeceğim şey budur. Bütün arkadaşlarıma beyan etmek mecburiyetindeyim ki, ben o milli hedefe bütün kitle-i milleti yürütmek için tabii, ahlâki bir saikim, bunu isterim.

Amma kim yapar? Kim yaparsa o muvaffaktır.”

Akşam Gazetesi’nin ekinden alınmıştır.

Fotoğraf kendi arşivimdendir.


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 16.03.2012 tarihinde Hale tarafından, ATATÜRK'ün Hayatı ve Hakkında Yazılanlar bölümünde paylaşılmıştır ve 162 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 0 adet mesaj daha bulunmaktadır.

Atatürk’ün Pek Bilinmeyen Bir Notu | Benim İçin Tek Hedef Vardır: Cumhuriyet Hedefi - Prof. Dr. Afet İnan orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki Makale[Matematik] Fermat'nın Son Teoremi | Pierre De Fermat'nın 17. Yüzyılda Öne Sürdüğü Kanıtı 1994’de İngiliz Matematikçi Andrew Wiles Ta.. Sonraki MakaleYalnız' ın Durumları | Özdemir Asaf

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz