Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

Atatürk’ün Garip Bir Şekilde Atlattığı Ölüm Tehlikeleri | Açıklanamayan Garip Olaylar


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 21.06.2009 tarihinde Hale tarafından, Atatürk'ün Geleceğe İlişkin Kehanetleri bölümünde paylaşılmıştır ve 2226 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Atatürk’ün Garip Bir Şekilde Atlattığı Ölüm Tehlikeleri

Açıklanamayan Garip Olaylar


Yer: Çanakkale…

İngilizler Çanakkale’de Anafartalar Grubunu mağlup edip de cepheyi sökemeyince yeni bir harekete giriştiler. Cepheyi sağdan çevirmek istediler. Düşmanın planını bozmak için Kireç Tepe’yi tutmak lazımda. Ancak oraya giden tek bir dar yol, harp gemileri tarafından makaslama ateş altında tutuluyordu. Her an 38’lik gülleler korkunç patlayışlarla ortalığı alt üst ediyordu. Bir insanın değil, kuşun bile geçmesine imkan yoktu…


Kireç Tepe’yi tutmak emrini alan askerler, bulundukları yerden çıkmakta tereddüt içindeydiler. Fırsat gözlüyorlardı… Fakat düşmanın ateşi bir an bile kesilmiyordu. Atatürk bu hali görünce siperlere koştu. Askerlerin arasına karıştı ve sordu:

-“ Niçin geçemiyorsunuz?”

İçlerinden biri cevap verdi. “ Düşman ölüm saçıyor, geçilemez.”

Bunun üzerine Mustafa Kemal zerre kadar korku ve tereddüt göstermeden:

“ Oradan böyle geçilir…” dedi ve ileri fırladı.

Askerler durur mu, onlar da Kumandanları’nın arkasından ileri atıldılar. Toz duman ve ölüm kasırgasını yaran askerler karşıya vardılar ve tepeyi tuttular. Mustafa Kemal’in ve yanındaki askerlerin vurulmadan o dar geçitten nasıl geçtikleri hiçbir zaman anlaşılamamıştır…

Sevgili okuyucular bu sadece bir kahramanlık öyküsü değildir. Bu kahramanlığın ötesinde büyük bir mucizedir… Ve normal şartlarda açıklanması mümkün değildir.


Atatürk’ün Kehanetleri Kitabı
Ali Bektan

(Visited 1 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 21.06.2009 tarihinde Hale tarafından, Atatürk'ün Geleceğe İlişkin Kehanetleri bölümünde paylaşılmıştır ve 2226 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 6 adet mesaj daha bulunmaktadır.

Atatürk’ün Garip Bir Şekilde Atlattığı Ölüm Tehlikeleri | Açıklanamayan Garip Olaylar orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleAskeri Öğrenci Mustafa Kemal'in Notları | Kara Harp Okulu Komutanlığı Arşivi (Ankara) Sonraki MakaleMarmara Üniversitesi İstanbul İktisadi Ve Ticari İlimler Akademisi | 1883’de Kurulan Hamidiye Ticaret Mektebi’nin Devamı 1982’de Kurulan Marmara Ünive..

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz