Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

Atatürk Osmanlı’nın İşgal Edileceğini Son Ana Kadar Israrla Anlatmaya Çalıştı | Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı Öncesi Kehanetleri


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 02.10.2008 tarihinde Hale tarafından, Atatürk'ün Geleceğe İlişkin Kehanetleri bölümünde paylaşılmıştır ve 367 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Atatürk Osmanlı’nın İşgal Edileceğini Son Ana Kadar Israrla Anlatmaya Çalıştı

Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı Öncesi Kehanetleri


Yıllarca önce söyledikleri artık yaklaşmaya başlamıştı. O, son bir gayretle meydana gelecek kötü olaylar hakkında çevresindekileri uyarmaya çalışmaya devam etti. Ancak hala O’na inanan yetkililer ortada yoktu. Ama O, elinden geldiğince son ana kadar olacakları söylemekten vazgeçmedi…

Sonunda ne oldu?… Bunu hepimiz zaten biliyoruz…


1900’lü yılların başından beri Osmanlı’nın işgal edileceğini söyleyen Mustafa Kemal artık sonun başlangıcına iyice yaklaşıldığını gayet iyi biliyordu…I. Dünya Savaşı sona erdiğinde Atatürk, Güney’de Yıldırım Orduları Komutanlığı’nda bulunuyordu. Hükümet devrilmiş, İzzet Paşa Sadrazam olmuştur. Bu arada mütareke şartlarına göre Osmanlı Ordusu silahtan arındırılıyordu. Mustafa Kemal kendisine iletilen şartların iyi olmadığını, bundan düşmanların aleyhimize kolayca istifade edebileceklerine işaret ederek, Sadrazam ve Başkumandanlık Erkanı Harbiye Reisi İzzet Paşa’ya çektiği telgrafta şöyle diyordu:

– “ Her ne olursa olsun, İngiltere ile yapılan anlaşma, Devleti Osmaniye’nin siyanet ve selametini kafi mana ve mahiyette değildir. Gerekli önlemler alınmazsa bu gün Toros hattını, yarın Konya Şehri’ni isterler.”

İzzet Paşa ile şiddetli telgraf görüşmesi yapan Mustafa Kemal görevinden istifa eder. Artık yapılabilecek bir şey kalmamıştır. Yıllar öncesinde gördükleri bir bir gerçekleşmekte ve O’nu hala bir dinleyen çıkmamaktadır.

Bundan sonrasını bekleyen felaketleri çok yakından hisseden Mustafa Kemal İzzet Paşa’ya çektiği son telgrafta şöyle diyordu:

– “ Düşmanların her dediğine baş üstüne demekle ortaya çıkacak sonuç bütün memleketi işgalcilere teslim etmek olacaktır. Bir gün Osmanlı Kabinesi’nin düşman tarafından tayin edileceğini göreceksiniz. “

Maalesef Mustafa Kemal’in bu son sözleri de gerçekleşmiştir. Bilindiği gibi İngilizler daha sonraları önce İstanbul’u işgal ettiler. Arkasından yunanlıları Anadolu’ya çıkartıp, Ankara üzerine gönderdiler. Fransızlar ve İtalyanlar Güney İllerimizi işgal etti. En sonunda da Padişah Vahidettin’e Damat Ferit Paşa Kabinesi’ni atamasını istediler. Damat Ferit ve Kabinesi ise Kurtuluş Savaşı’nı engellemek için elinden gelen her şeyi yaptı ve Türk Milleti’ne çok büyük zararlar verdi.

Ancak tüm bu olumsuzlukların gerçekleşmesiyle beraber, Mustafa Kemal’in yine yıllarca önce 1909 yılında söyledikleri de gerçekleşerek, Yurdumuzu işgalcilerin elinden Osmanlı Ordusu değil, Atatürk’ün önderliğindeki Türk Ordusu kurtarmıştır.


Atatürk’ün Kehanetleri Kitabı
Ali Bektan

(Visited 3 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 02.10.2008 tarihinde Hale tarafından, Atatürk'ün Geleceğe İlişkin Kehanetleri bölümünde paylaşılmıştır ve 367 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 0 adet mesaj daha bulunmaktadır.

Atatürk Osmanlı’nın İşgal Edileceğini Son Ana Kadar Israrla Anlatmaya Çalıştı | Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı Öncesi Kehanetleri orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleUçak Yolculuğu Ve Kalp Hastalığı | Kalp Hastaları Uçak Yolculuklarında Nelere Dikkat Etmeli! Ekonomi Sınıfı Sendromu Nedir? Sonraki Makale[Biyoloji] Protein Fosforilasyonu Nedir? | Protein Fosforilasyon Konumları - Sinyalizasyon Şebekeleri - Fosforilasyon Tipleri

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz