Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 6235 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 19.12.2015 08:31

Aşkın Celladı….( insan psikolojisiyle ilgilenenler için )

İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 29.10.2009 tarihinde Esesli tarafından, Kütüphane | Okunması Gereken Kitaplar ve Kitap Özetleri bölümünde paylaşılmıştır ve 1390 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları
Aşkın Celladı….( insan psikolojisiyle ilgilenenler için )

Çeviren: Handan Saraç -
sayfa, 303
Ciltsiz. hamur,
ISBN: 975-14-0475-4;
Boyut: 13cm x 19cm;
Baskı Tarihi: 2000
Özgün Dili: İngilizce

Saul, Stockholm’den gelen ve açamadığı üç mektuptan dolayı niye acı çekiyordu? Thelma’yı geçmişteki bir aşk macerasına bu kadar bağlayan şey neydi? Carlos’un maço fantezileri, onu yavaş yavaş öldüren kanseri kabullenmesine nasıl yardımcı oldu?
Elinizdeki bu kitapta, psikoterapist Irvin D. Yalom’un, yalnızlık, ölüm korkusu, yaşama amacını yitirme gibi, aslında hiçbirimizin tamamen kaçamayacağı temel insanlık kaygılarından rahatsız olan hastalarıyla yaptığı çalışmalardan seçtiği, on ilginç öykü bulacaksınız.
Dr. Yalom bu öyküleri aktarırken, bir insan olarak psikiyatrın terapi sürecinde karşılaştığı güçlükleri de, duygusal ve sürükleyici bir dille anlatıyor.


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 29.10.2009 tarihinde Esesli tarafından, Kütüphane | Okunması Gereken Kitaplar ve Kitap Özetleri bölümünde paylaşılmıştır ve 1390 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 0 adet mesaj daha bulunmaktadır.

Aşkın Celladı....( insan psikolojisiyle ilgilenenler için ) orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleAnkara Fen Lisesi Amatör Teleskop Yapımı Etkinliği | Günün Astronomi Fotoğrafı - 01 - 30 Haziran 2010 Sonraki MakaleTarihte Bugün: 20 Kasım | (2003) - İstanbul'da İngiltere Başkonsolosluğu ile HSBC Bank Genel Müdürlüğüne İntihar Saldırısı

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz