Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9024 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 17.01.2020 08:03

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Kayıtları Başlıyor


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 22.09.2007 tarihinde M.Karaman tarafından, Kurumlar | Ortaokul - Lise - Üniversite bölümünde paylaşılmıştır ve 51357 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


Anadolu Üniversitesinin (AÜ) uzaktan eğitim sistemiyle öğretim yapan İktisat, İşletme ve Açıköğretim Fakültelerine,

2007 Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) sonucunda yerleştirilen adayların kayıt işlemleri 24 Eylülde başlayacak.


İktisat, İşletme ve Açıköğretim Fakültelerine 2007 ÖSS ile yerleştirilenlerle sınıf öğretmenliği lisans tamamlama, jandarma meslek eğitimi ön lisans ve adalet meslek eğitimi ön lisans programlarına başvuru hakkı olanların kayıt işlemleri 24 Eylülde başlayacak.

Ayrıca, lisans öğrenimine hazırlık programında, 2005-2006 öğretim yılında yapılan yıl sonu veya bütünleme sınavında başarılı olup 2006-2007 öğretim yılında kayıt yaptırmayan öğrencilerle 2006-2007 öğretim yılı, yıl sonu sınavında başarılı olan öğrenciler de kayıt işlemlerini bu tarihten itibaren yaptırabilecek.

Adayların kayıt işlemleri, internetten başvuru ve AÖF bürolarından kayıt olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecek. İnternet başvurusu 24 Eylül-19 Ekim tarihlerinde, AÖF bürolarından kayıt işlemleri de 24-Eylül-15 Ekim tarihlerinde yapılacak. 16-19 Ekim tarihlerinde ise mazeretli olanlar kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecek.


İnternet başvurularını belirtilen süreler içinde yapmayanlarla internet başvurusu yapmasına rağmen AÖF bürolarına gidip kaydını tamamlamayan aday ve öğrenciler, kayıt hakkını kaybedecek.

Bu nedenle adayların, internet başvuru işlemiyle oluşturacakları internet başvuru belgesinin yazıcı dökümünü alarak, adreslerine postalanan ve 2007-2008 Öğretim Yılı Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Kayıt Kılavuzu’nda açıklanan diğer belgelerini de hazırlayarak kayıtlarını AÖF bürolarında yaptırmaları gerekiyor.

Adaylar, 29 Eylül ve 6 Ekim cumartesi günleri de açık olacak AÖF bürolarına kayıtlarını bizzat başvurarak yapacak.

AA


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 22.09.2007 tarihinde M.Karaman tarafından, Kurumlar | Ortaokul - Lise - Üniversite bölümünde paylaşılmıştır ve 51357 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 4 adet mesaj daha bulunmaktadır.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Kayıtları Başlıyor orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki Makale[Matematik] Temel Kavramlar - Sayılar, Sayı Kümeleri ve Çeşitleri Sonraki MakaleSporu Seven Atatürk | Atatürk'ün Spor İle İlgili Resimleri

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz