Bilgi Bankamız 62 Kategoride, 9052 Makale ve Konu Anlatımı içermektedir. Son Güncelleme: 27.01.2020 06:06

500 Yıllık Bir Yalan – Alevilik | Süleyman Diyaroğlu


İçerik Hakkında Bilgi

  • Bu içerik 18.05.2011 tarihinde eleman41 tarafından, Kütüphane | Okunması Gereken Kitaplar ve Kitap Özetleri bölümünde paylaşılmıştır ve 1582 kez okunmuştur.
    Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

İçerik ve Kategori Araçları


500 Yıllık Bir Yalan – Alevilik

Süleyman Diyaroğlu


His Yayınları / Alevilik Dizisi

“Alevilik eğer Hz. Ali’yi sevmekse biz sizden daha çok Aleviyiz!”

Anadolu Alevi/Bektaşiliği üzerinde oynanan oyunların son dönemlerindeki en can alıcı ve kafa karıştırıcı söylemidir bu; “Alevilik eğer Hz. Ali’yi sevmekse biz sizden daha çok Aleviyiz!”


Dinler üstü evrensel bir inanç sistemi olan bu Kozmik Senfoniyi, “Anadolu Alevi/Bektaşileri’nin binlerce yıllık Evrensel inancını bir dinin sıradan bir mezhebi yapmak için uğraşanların son çabalarıdır bu sözler.

(Önsöz’den)

Süleyman Diyaroğlu Kimdir?

Erzincan’ın Diyarlar köyünden göçen bir Alevi ailesinin çocuğu olarak 05-04-1954 yılında Bursa’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Bursa’da bitirdikten sonra 5 yıl Londra’da yaşadı ve İnstitute of Marketing and Management (Pazarlama Enstitüsünden) mezun oldu.

Kuran,Tevrat, İncil ve Alevilik öğretisiyle 2000 yılında tanıştığı Bilgi Kitabı’nı kendi nasibince uzun yıllar araştırdı ve inceledi. Ve ardından “Kuran-Tevrat-İncil-Konuşulmayan Ayetler” adlı ilk eseri yayınlandı.

Tanrı-İnsan-Kainat ilişkilerini, yaradılış sırrını ve Batın alemi yayınlanan 10 kitapta nasibince anlatmaya çalışan Süleyman Diyaroğlu evli ve ona emanet edilmiş 2 evladı vardır.


(Visited 2 times, 1 visits today)


Kaynak: Kadim Dostlar ™ Forum

Bu içerik 18.05.2011 tarihinde eleman41 tarafından, Kütüphane | Okunması Gereken Kitaplar ve Kitap Özetleri bölümünde paylaşılmıştır ve 1582 kez okunmuştur. Bu içeriğin devamında incelemek isteyebileceğiniz 1 adet mesaj daha bulunmaktadır.

500 Yıllık Bir Yalan - Alevilik | Süleyman Diyaroğlu orjinal içeriğine ulaşmak için tıklayın ...

Önceki MakaleOsmanlı Hoşgörüsünün Adı: Millet Sistemi | Osmanlı Hoşgörüsü - Osmanlı Hoşgörüsüne Sığınanlar - Fatih'in Hoşgörüsü Sonraki MakaleLED Lamba - Işık Yayan Diyot Lambası | Genel Aydınlatma Ve Özel Amaçlı Aydınlatmalarda Kullanılan Çok Güçlü Renkli Işık Üretirken, Çok Küçük Dalga Boy..

Bu Makaleyle İlgili Fikirlerinizi ve Görüşlerinizi Diğer Ziyaretçilerle Paylaşabilirsiniz